Euro
9.6633
0.59%
Dolar
8.0658
0.73%
Altın
461.61
1.61%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
496.992
-1.81%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Hindistan'da keçi eti yiyen adam öldürüldü

  Hindistan'daki Dadri köyünde keçi eti yiyen Muhammede Ahlak, başı taşla ezilerek öldürüldü.
  • 31.12.2015 - 12:09
  Hindistan'da keçi eti yiyen adam öldürüldü

  Hindistan'da Eylül ayında dana eti yediği söylentisi üzerine ailesinin önünde başı taşlarla ezilerek öldürülen Müslüman adamın aslında keçi eti yediği ortaya çıktı.

  Hindistan da keçi eti yiyen adam öldürüldü #1

  Polis, Uttar Pradeş eyaletine bağlı Dadri köyündeki lincin ardından 50 yaşındaki Muhammed Ahlak'ın evinden aldığı etleri tahlile göndermişti. Times gazetesine göre, hazırlanan ön raporda incelenen örneklerin keçi eti olduğu belirtildi. Etlerin bir başka laboratuvara daha gönderileceği açıklandı. Olayda can veren Ahlak bir tarım işçisiydi.

  HAYVANLAR KUTSAL SAYILIYOR

  Saldırıda Ahlak'ın 22 yaşındaki oğlu da ağır yaralanmış, 6 kişi gözaltına alınmıştı. Hindistan'da sığır kesimi çok hassas bir konu ve inek-öküzler ülke nüfusunun yüzde 80'ini oluşturan Hindular tarafından kutsal sayılıyor. Uttar Pradeş ise, sığır eti kesimi, satışı ve tüketimi yasaklarının yakında daha da sıkılaştırıldığı eyaletler arasında.

  Hindistan da keçi eti yiyen adam öldürüldü #2

  SALDIRGANLAR KÖYDEN 100 KİŞİLİK BİR GRUP

  Sığır eti yasağı, bu eyaletlerde, hükümetin ne yenip ne yenemeyeceğine karışmaması gerektiğini söyleyen kesimlerin tepkisine yol açmış ve eleştirilmişti. Muhammed Ahlak'ın 18 yaşındaki kızı Sacide, Indian Express gazetesine saldırganların köyden 100 kadar kişilik bir grup olduğunu söyledi.

  Sacide, "Sığır eti yediğimizi söyleyip kapıları kırdılar, babamı ve abimi dövmeye başladılar. Babamı dışarı çekip taşlarla vura vura dövdüler" dedi. Hindistan'ın Uttar Pradeş de dahil 11 eyaleti ile iki özerk bölgesinde inek, öküz, boğa, dana kesimi yasaklanmıştı.

  Hindistan da keçi eti yiyen adam öldürüldü #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir