Hollande'den uçak kazasıyla ilgili açıklama

Hollande'den uçak kazasıyla ilgili açıklama

Lufthansa şirketine bağlı Germanwings havayollarına ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı, taşıdığı 142 yolcu 6 mürettebatla Fransa’nın güneyindeki Alp Dağları yakınlarında düştü.

SAĞ KURTULMALARI MÜMKÜN DEĞİL

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande kazasonrası yaptığı açıklamada, kazanın meydana geldiği yer göz önüne alındığın 148 yolculu uçaktan sağ kurtulan olmadığını düşündüklerini söyledi.

Hollande'den uçak kazasıyla ilgili açıklama VİDEO

Hollande'den uçak kazasıyla ilgili açıklama

Hollande, enkazın yerinin tespit edildiğini ancak ulaşması oldukça güç bir bölgede olduğunu belirtti.

HAVAYOLU ŞİRKETİNİN CEO'SU KONUŞTU

Köln-Bonn Havalimanı'nda basın toplantısı düzeleyen Germanwings CEO'su Thomas Winkelmann, "Düşmeden önce sekiz dakika boyunca iritfa kaybetti. Uçağın hangi sebeple alçaldığını bilmiyoruz. Uçağın düşme nedenini bir an önce bulmaya çalışacağız. Yolcular arasında iki bebek vardı. Uçağın son kontrolleri Lufthansa tarafından dün yapıldı. Uçağın kaptanı 10 yıllık tecrübesi olan bir kaptandı. Airbus uçağıyla 6 bin saatlik tecrübesi olan bir pilottu. Uçak 1991'den beri kullanılıyordu" dedi.

"İSİMLERİ AÇIKLAYAMIYORUZ"

Winkelmann, "Acil durum sinyaliyle ilgili yeni bir bilgi veremiyoruz. Bir sinyal verildiğini doğrulamıyoruz. Uçaktaki yolcuların listesi önümüzde. Ancak gizlilik sebebiyle açıklamıyoruz. Önce ailelerine bildireceğiz" dedi.

Fransa'da yolcu uçağı düştü

Hollande'den uçak kazasıyla ilgili açıklama