Petrol
96.36
-0.16%
Euro
18.2923
0.08%
Dolar
17.8996
0.00%
Altın
1.032
-0.06%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
415.537
-3.15%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  IKBY'den Bağdat'a ret

  IKBY'den Bağdat'a ret

  Kuzey Irak Yönetimi, sınır kapıları ve havalimanlarının Bağdat yönetimine teslim edilmesi talebini geri çevirdi.
  • Haber Merkezi
  • 27.09.2017 - 11:32

  Başbakan İbadi yönetimindeki Bağdat, dün gümrük memurlarını sınır kapılarının Kuzey Irak yönetiminden teslim alınması için göndermişti.

  BARZANİ YÖNETİMİ REDDETTİ

  Havalimanları ve sınır kapılarının Irak yönetimine teslim edilmesi için 3 gün süre verilen Kuzey Irak, bugün cevabını verdi ve Bağdat'ın taleplerini reddetti.

  BAĞDAT, ULUSLARARASI UÇUŞLARI YASAKLADI

  Hemen karşılık veren Bağdat, Kuzey Irak'a uluslararası uçuşları yasakladı. Lübnan Havayolları Irak'ın kararına uyacağını duyurdu.

  IKBY den Bağdat a ret #1

  3 GÜN SÜRE VERİLMİŞTİ

  Bağdat yönetimi IKBY'ye kamu alanları ve havalimanlarının merkezi yönetime teslim edilmesi çağrısında bulunmuş, herhangi bir hamleden önce de Erbil yönetimine 3 gün süre tanımıştı.

  IKBY den Bağdat a ret #2

  IRAK MECLİSİ'NDEN KERKÜK HAMLESİ

  Irak parlamentosu, Irak devlet televizyonunda yer alan habere göre Başbakan Haydar Abadi'ye Kürt Bölgesel Yönetimi'nin hakim olduğu Kerkük'e asker konuşlandırması ve Kerkük'ün petrol sahalarının kontrolünü ele almasını talep etti.

  SINIR KAPISI GİRİŞİMİ

  Bağdat yönetimi, dün de Habur Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan İbrahim Halil Gümrük Kapısı'nın alınması konusunda adım atmıştı.

  Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi; "Bağdat yönetimi, Habur'un karşısındaki İbrahim Halil Gümrük kapısını IKBY' den teslim almak üzere 41 memurunu görevlendirdi." açıklamasıyla bu adımı duyurmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir