Euro
15.2784
-0.15%
Dolar
13.5469
0.30%
Altın
801.5990
0.14%
Borsa
1952
2.17%
Bitcoin
506.539
7.96%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C
  Independent: Hz. Muhammed'in evi yıkılacak

  Independent: Hz. Muhammed'in evi yıkılacak

  İngiliz Independent gazetesi, Hz. Muhammed'in doğduğu evin yıkılacağını ve yerine Kral Abdullah için saray yapılacağını iddia etti.
  • 13.11.2014 - 15:07

  kabe

  Independent gazetesi, Mekke'nin tarihi dokusu ve Hz. Muhammed'in evinin büyük tehdit altında olduğunu söyledi.

  Habere göre, kentin ve Kabe'nin etrafını gökdelenlerle dolduran Suudi yönetimi Hz. Muhammed'in doğduğu evi yıkacak ve Kabe'nin etrafındaki alana rezidans ve AVM yapacak.

  EVİN YERİNE KRAL ABDULLAH'A SARAY YAPILACAK

  Independent muhabiri Andrew Johnson imzasıyla yayımlanan haberde, Mekke'de Hz. Muhammed'in doğduğu evin olduğu yere devasa bir proje tasarlandığı belirtiliyor. Hz. Muhammed'in doğduğu evin yerine yapılacak binanın ise Kral Abdullah tarafından kullanılacağı iddia ediliyor.

  Independent: Hz. Muhammed in evi yıkılacak #2

  Kabe ve çevresi inşaat alanı İZLE

  Hz.Muhammed'in doğduğu ev olarak bilinen yerin bir süre önce hacılara kapatıldığı belirtilen haberde, Vahabilerin burada ibadet edilmemesi için özellikle uyarı astığı söyleniyor.

  Uyarıda "Burasının Hz.Muhammed'in doğduğu ev olduğu konusunda hiçbir kanıt yoktur. O sebeple burada ibadet etmek ve herhangi bir şekilde dua etmek kesinlikle yasaktır" yazması dikkat çekiyor.

  Kâbe'ye bir de bu açıdan bakın İZLE

  500 YILLIK OSMANLI MİRASI YOK EDİLDİ

  İngiltere merkezli bir İslami araştırma vakfından Dr. İrfan Alawi'nin aktardığına göre geçen hafta da Peygamber'in miraca yükselmesi anısına Osmanlı tarafından yaptırılan 500 yıllık sütunlar yok edildi.

  TARİHİ BİNALARIN YÜZDE 95'İ ARTIK GÖKDELEN

  Mevcut ve gerçekleştirilen benzer projeler nedeniyle, Mekke'de şu ana kadar yüzlerce tarihi yapı yok edildi.Kabe'nin etrafındaki saat kulesiyle çirkin bir görüntü ortaya çıktı.

  Wahington merkezli Gulf Enstitüsü'ne göre, Mekke'deki bin yıllık yapıların yüzde 95'i yok edilerek yerine gökdelenler ve AVM benzeri yapılar yapıldı.


  Görüş Bildir