Petrol
93.08
-5.17%
Euro
18.3647
-0.20%
Dolar
17.9609
0.16%
Altın
1.028
-1.05%
Borsa
285
-0.50%
Bitcoin
436.216
-1.00%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  İngilizlerden Kral Salman iddiası

  İngilizlerden Kral Salman iddiası

  İngiliz İndependent gazetesi Suudi Arabsitan Kralı Salman Bin Abdülaziz'in tahtı Veliaht Prens Muhammed bin Salman'a bırakacağı iddia etti.
  • Haber Merkezi
  • 17.09.2017 - 14:42

  Suudi Arabistan'da son haftada 30 vaiz ve akademisyenin gözaltına alınmasının ardından Kral Salman'ın tahtı bırakacağını iddia etti.

  "YENİ KRALA HAZIRLIK"

  The Independent gazetesi, Suud Kralı Salman'ın görevi oğlu ve veliaht prens Muhammed bin Salman'a bırakarak kenara çekileceği ve gözaltıların yeni kral dönemine hazırlık amacıyla muhalefeti devreden çıkartmak için yaptığını iddia etti.

  İngilizlerden Kral Salman iddiası #1

  Ülkede kilit bir rolde bulunan Muhammed Bin Salman Savunma Bakanlığı ile birlikte ülkenin en büyük mali kurumu Aramco'nun söz sahibi yöneticilerinden biri. Muhammed bin Salman, Alman istihbaratı tarafından yazılan bir raporda "güce aç bir isim" olarak ifade edilirken, gözaltılar ile birlikte krallık için adı yeniden gündeme geldi.

  İngilizlerden Kral Salman iddiası #2

  MUHALİFLER ÖRGÜTLENİYOR

  Muhalif gruplar ülkede yaşanan olaylara karşı ayaklanma girişiminde bulunurken, sosyal medyada protesto çağrıları yapmışlardı.

  İngilizlerden Kral Salman iddiası #3

  Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, vatandaşlardan sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği örgütlenmeleri "terör bağlantılı ya da aşırı görüşler" kapsamında değerlendirmeye alırken, bu türde paylaşımları yapanların ihbar edilmesi için çkarşı çağrıda bulunulmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir