Euro
10.1243
0.02%
Dolar
8.5574
-0.02%
Altın
496.95
0.36%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
338.871
7.34%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  İngiltere AB'den göçe katı sınırlamalar

  İngiltere Avrupa Birliği'nden gelecek en kalifiye işçiler hariç tüm göçleri kısıtlamaya yönelik önlemleri değerlendiriyor.
  • Haber Merkezi
  • 06.09.2017 - 16:40
  İngiltere AB'den göçe katı sınırlamalar

  werwer

  İngiltere mülteciler konusunda iki yüzlü bir tavır almaya hazırlanıyor. Başbakan Theresa May tarafından hazırlanan hükümet planlamasına göre undan sonra ülkeye sadece kalifiye mülteci alınacak. Çalışma ve ekonomiye katkı için hazırlanan plana göre İngiltere'nin potasına giremeyen mülteciler kaderlerine terkedilecek.

  MAY PLANINA BÜYÜK TEPKİ

  Basına sızdırılan bir hükümet belgesine göre bu planlar bazı şirketleri endişelendirdi. Muhalif parlamento üyesi Caroline Lucas ise planı "insafsız" olarak niteledi.

  İngiltere AB den göçe katı sınırlamalar #2

  AB'den yoğun göçmen akışı, bazı İngilizlerin geçen yıl yapılan referandumda AB'den çıkma yönünde oy kullanmalarının nedenlerinden biri oldu. Brexit kampanyasının temel sloganlarından biri "İngiltere kontrolü yeniden ele almalı." şeklindeydi.

  YERLİ İŞÇİ'YE TEŞVİK SAVUNMASI

  Guardian gazetesine sızdırılan ve "hassas" olarak sınıflandırılan taslak belgede içişleri bakanlığı, İngiliz şirketlerinin yabancı işçilerden ziyade İngiliz işçileri işe almalarını sağlamak için bu alanda odak noktasının değiştirildiğini belirtiyor.

  Belgede, "Bunun anlamı, ülkenin tümü için yararlı olabilmesi için, göçün sadece göçmenlerin değil, aynı zamanda ülkede yaşayanların da yararına olması gerektiğidir" deniliyor.

  İngiltere AB den göçe katı sınırlamalar #3

  MAY: GÖÇ KONTROL ALTINA ALINMALI

  İngiltere Başbakanı Theresa May, göçün İngiltere için faydalı olduğunu ancak ülkenin AB'den ayrılmasıyla halkın göçün kontrol altında olduğunu görmek istediğini söyledi.

  İngiltere AB den göçe katı sınırlamalar #4

  May bugün parlamentoda göçün İngiliz ekonomisine faydalarıyla ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

  "Göç genel olarak İngiltere için faydalı oldu ancak halkın görmek istediği şey, bu göçün kontrol edildiğidir. AB'den ayrılışın sonucu olarak halkın istediği bu."

  İngiltere AB den göçe katı sınırlamalar #5

  May ayrıca; "Göçü kontrol ettiğimizden emin olmak istememizin bir nedeni var. Çünkü göç, halk üzerinde, hizmetlere erişim üzerinde, altyapı üzerinde etki yapıyor. Ancak bu etkiler en önemli olarak, gelir skalasının en altında olanları vuruyor." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir