Petrol
87.44
-0.69%
Euro
18.1578
0.00%
Dolar
18.4987
-0.04%
Altın
987.58
0.01%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.636
-0.39%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  İngiltere'de bir öğrenci poposuna formül dövmesi yaptırdı

  İngiltere’de bir öğrenci, gireceği bir sınavla ilgili tutuştuğu iddiayı kaybetmesi üzerine, denklem formülünü poposuna dövme yaptırdı.
  • 20.10.2014 - 11:40
  İngiltere'de bir öğrenci poposuna formül dövmesi yaptırdı

  İngiltere de bir öğrenci poposuna formül dövmesi yaptırdı #1

  Bu sene, İngiltere'nin Bristol kentinde bulunan Batı İngiltere Üniversitesi’nde Psikoloji ve Kriminoloji okumaya başlayan 19 yaşındaki Rory Kirkman adlı erkek öğrenci, iki defa üst üste girdiği üniversiteye geçiş sınavının matematik bölümünden kalınca, arkadaşları ile bir iddiaya tutuştu.

  ARKADAŞLARIYLA İDDİAYA GİRDİ

  Devonport Erkek Lisesi öğrencisi genç, üçüncü defa gireceği sınavdan en az B alamaması durumunda, sınavın matematik bölümünde bulunan ve üst üste başarısız olmasına neden olan denklem formülünü poposuna kalıcı dövme yaptıracağı sözü verdi. Kirkman, üniversiteye girmesine yetecek sonucu aldı, ancak bu sonuç, iddiayı kazanmasına yetecek B notundan 3 puan düşüktü. Kirkman, verdiği sözü yerine getirdi ve formülü poposuna, kalıcı bir dövme olarak kazıttı.

  "BU İDDİAYA MOTİVASYONUMU SAĞLAMAK İÇİN GİRDİM"

  Kirkman, "En az B alabilecek kapasitede olduğuma inanıyordum. Üst üste başarısız olmamdan dolayı arkadaşlarım benimle alay ediyorlardı. Ben de bu iddiaya, motivasyonumu sağlamak için girdim. Sınavlardaki sonuçlardan dolayı adım çıkmıştı, adımı temize çıkarmak istedim" diye konuşan öğrenci, bunun ilk dövmesi olduğunu belirtti. Dövmecinin şaşkınlığından ve dövme sırasında çektiği acıdan dolayı kendisine çok acımış olduğundan bahseden Kirkman, sözünü yerine getirmesinin bir kanıtı olarak da tüm süreci fotoğraflattı.


  Görüş Bildir