Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
489.194
-7.79%
1ºC
İstanbul
Hafif kar 1 C

  İngiltere'de cinsel taciz rezaleti

  İngiltere parlamentosu aralarında bakanların da olduğu yaklaşık 40 kişi cinsel taciz iddiaları ile suçlanıyor.
  • Haber Merkezi
  • 31.10.2017 - 13:17
  İngiltere'de cinsel taciz rezaleti

  Batı taciz-tecavüz haberleri ile çalkalanıyor, her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor. ABD'de ünlü yapımcı Westminster'ın çalıştığı oyuncuları taciz ettiği iddialarının ardıdnan İngilterede de 40 vekil ve bakanın taciz olaylarına karıştığı haberi parlamentoyu karıştırmış, konu İngiltere'nin gündemine oturmuştu.

  İngiltere de cinsel taciz rezaleti #1

  SAVUNMA BAKANINDAN İTİRAF

  Taciz suçlamalarına karşı karşıya kalan bakan ve milletvekillerinin isimleri günden güne ortaya çıkarkan Kabinenin önemli isimlerinden Savunma Bakanı Michael Fallon'dan cinsel taciz itirafı geldi.

  İngiltere de cinsel taciz rezaleti #2

  İngiltere Savunma Bakanı Sir Michael Fallon 15 yıl önce bir akşam yemeğinde radyo spikeri Julia Hartley-Brewer'ın dizini ellediğini itiraf etti. Bakan Fallon davranışı nedeniyle  o dönem radyocu Hartley-Brewer'dan özür dilediğini de belirtti.İngiltere de cinsel taciz rezaleti #3

  BREWER'DAN AÇIKLAMA

  Fallon'un açıklaması sonrası Twitter'da yeniden açıklama yapan Hartley-Brewer olay anında Fallon'a "bunu bir daha yaparsa suratına yumruk atacağını" söylediğini aktardı. Olayın ardından arkadaş kaldıklarını da vurgulayan Hartley-Brewer "Ben bir kurban değilim ve şu anda Westminster'da bir cadı avına dönüştüğünü düşündüğüm olayın bir parçası olmak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

  İngiltere de cinsel taciz rezaleti #4

  talkRADIO'da sunucu olan Hartley-Brewer daha önce olay hakkında isim vermeyerek açıklama yapmış, yaşananları "biraz eğelenceli" bulduğunu belirterek o dönem bu nedenle Fallon'un ismini açıklamadığını da vurguladı.

  BAKAN İSTİFA ETTİ

  İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon hakkında çıkan iddialar sonucu istifa etti

  İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, 15 yıl önce bir kadın gazetecinin dizine dokunduğu iddiasını kabul etmişti.

  Fallon adına bir sözcü Independent Gazetesi'ne, Fallon'un özür dilediğini ve bu olayın 15 yıl önce yaşandığı, Julia ve Fallon'un bu olayı kapattığı açıklamasında bulunmuştu


  Görüş Bildir