İngiltere'de koronadan can kaybı 578'e yükseldi
AA

Koronavirüs Avrupa'daki etksini artırmayı sürdürüyor.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu'nun açıklamasına göre, koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 465'ten 578'e yükselirken, vaka sayısı da 2 bin 219 artarak 11 bin 658 oldu.

POLİSLERE YENİ YETKİLER VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı da salgınla mücadele kapsamında, polise yeni yetkiler verdi. Buna göre, polis zorunlu olmadığı halde evden çıkanları gözaltına alabilecek veya bu kişilere para cezası verebilecek.

Para cezası ilk seferde 60 sterlin (465 TL) olacak; ancak ilk 14 günde ödenirse yüzde 50 indirim oranında indirim yapılacak. Kuralları ikinci kez ihlal edenlerin para cezası ise 120 sterline çıkacak ve her ihlalde ceza katlanacak.

Para cezasını ödemeyenler hakkında dava açılacak, kuralları ihlal etmeyi sürdürenler ise gözaltına alınacak.

İngiltere'de koronadan can kaybı 578'e yükseldi

İNGİLTERE HÜKÜMETİ VİRÜSÜN YAYILMASINI İSTİYORDU

İlk başlarda toplumsal bağışıklık kazanılması amacıyla virüsün kontrollü bir şekilde yayılması stratejisi izleyen İngiliz hükümeti, ölü sayısının 277 bini bulabileceğine yönelik raporlar ve eleştirilerin ardından geri adım atmıştı.

SINIRLANDIRILMIŞ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELMİŞTİ

Pazartesi alınan kararlarla halkın evden çıkmasına sınırlama getirilirken, marketler ve eczaneler hariç tüm ticari işletmeler kapatılmıştı. Gerekli alışverişler, ihtiyacı olanlara yardım etmek, tek başına veya hane halkıyla spor, tıbbi ihtiyaç ve evde çalışılması mümkün olmayan durumlarda işe gidilmesi için sokağa çıkmaya izin verileceği bildirilmişti.

İngiltere'de koronadan can kaybı 578'e yükseldi

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)