Euro
14.4451
3.11%
Dolar
12.8009
3.49%
Altın
733.74
2.9%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
747.200
5.43%
18ºC
İstanbul
Hafif yağmur 18 C

  İngiltere'de test yetersizliği: Sağlıkçılar işe gidemiyor

  İngiltere'de, düzenli test olmaları gereken sağlık çalışanlarının koronavirüs testi yetersizliği nedeniyle işlerine gidemediği bildirildi.
  • AA
  • 24.09.2020 - 18:42
  İngiltere'de test yetersizliği: Sağlıkçılar işe gidemiyor

  İngiltere'de korona vakaları artmaya devam ederken, sağlık sektöründeki eksiklikler salgınla mücadeleyi olumsuz etkiliyor.

  Guardian gazetesinin haberine göre, İngiltere Aile Hekimleri Birliği (RCGP), hükümetin Koronavirüs Test ve İzleme Sisteminin sorumlusu Dido Harding'e bir mektup gönderdi.

  Mektupta, düzenli test olmaları gereken sağlık çalışanlarının yaşadığı test krizinin sonlandırılması istendi.

  "ÇALIŞANLAR İŞE GİDEMİYOR"

  Mektupta, sağlık çalışanlarının test sıkıntısı nedeniyle işlerine dönemediği bilgisi paylaşılarak, bu nedenle korona ile mücadelenin de önemli bir parçası olan mevsimsel grip aşısı çalışmalarının zarar göreceği uyarısı yapıldı.

  Okulların ve bazı işyerlerinin yeniden açılmasıyla aile hekimleriyle randevuların arttığına dikkat çekilen mektupta, sağlık çalışanları eve kapanmak zorunda kaldığı için hastaların bakımının da olumsuz etkilendiği belirtildi.

  İngiltere de test yetersizliği: Sağlıkçılar işe gidemiyor #1

  TEST İÇİN HAFTALARCA BEKLENİYOR

  İngiliz medyasında, koronavirüs testi yaptırmak için insanların haftalarca bekletildiği ileri sürülmüştü.

  Basındaki haberlerde, insanların şehir merkezlerine yüzlerce kilometre uzaktaki test ve izleme merkezlerine gitmek zorunda kaldığı ve test sonuçlarının da zamanında teslim edilmediği iddiaları yer almıştı.

  Sağlık Bakanı Matt Hancock iddialar üzerine, ülkede kişi başına düşen test oranının diğer Avrupa ülkelerinden daha yüksek olduğu, hükümetin bazı çalışanlar için testleri öncelikli hale getirmeye odaklandığı açıklamasını yapmıştı.

  İngiltere de test yetersizliği: Sağlıkçılar işe gidemiyor #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir