Euro
9.5547
0.4%
Dolar
7.8775
0.2%
Altın
466.15
0.87%
Borsa
1.322
-0.26%
Bitcoin
151.184
0.79%
8ºC
İstanbul
Açık 8 C

  Irak ordusu IŞİD'in işgal ettiği Türkmen bölgesini vurdu

  Irak savaş uçakları, Türkmen halkın yaşadığı Amirli nahiyesini, IŞİD kuşatmasından kurtarmak için hava operasyonu başlattı.
  • 22.08.2014 - 02:07
  Irak ordusu IŞİD'in işgal ettiği Türkmen bölgesini vurdu

  Irak ordusu IŞİD in işgal ettiği Türkmen bölgesini vurdu #1

  Alınan bilgiye göre Irak savaş uçakları, Türkmen halkın yaşadığı Amirli nahiyesini, IŞİD kuşatmasından kurtarmak için hava operasyonu başlattı. Savaş uçakları, akşam saatlerinden itibaren nahiyenin çevresine konuşlanan IŞİD hedeflerini bombaladı. Özellikle örgütün elinde bulunan zırhlı araçlar ile ağır silahlar vuruldu.  

  Irak Parlamentosu Muvatın Listesi Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Amirli’nin IŞİD'in eline geçmemesi için, bir yandan hava saldırısı başlatılırken diğer taraftan helikopterle nahiyeye askeri güç indirildiğini söyledi. Mimaroğlu, hava saldırısının ardından kara operasyonuyla IŞİD militanlarının bölgeden temizleneceğini belirtti. 

  Nüfusu 30 bin olan Amirli nahiyesindeki silahlı gönüllü Türkmenler, iki aydır IŞİD'e karşı direniyor. IŞİD ablukası nedeniyle karadan girilemeyen nahiyeye insani ve askeri yardımlar, helikopterler vasıtasıyla ulaştırılıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir