Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
315.699
-1.13%
23ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 23 C
  İran'da modelsiz defile

  İran'da modelsiz defile

  İran'ın başkenti Tahran'da bulunan bir moda mağazasında, artırılmış gerçeklik ile yapılmış defile gerçekleştirildi. Ancak defilede model kullanılmadı.
  • Haber Merkezi
  • 25.12.2018 - 10:34

  Artırılmış gerçeklik, teknolojik gelişimlerin en önemli parçalarından biri haline geldi. Özellikle sanal gerçeklik denilen bu uygulama ile günümüzde her şey simülasyon haline getirilebiliyor. Hem de gerçekmişçesine.

  İran da modelsiz defile #1

  O uygulamalardan biri de İran'da yapıldı. Bir moda mağazası, içeri yerleştirdiği panel ile kıyafetlerin canlı olarak defilede görülmesini sağlıyor.

  İran'da modelsiz defile ViDEO

  İran da modelsiz defile #2

  ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE DEFİLE

  Bir video gibi görünen bu uygulama, artırılmış gerçeklik ile yapılmış. Seçtiğiniz kıyafeti defilede bir model üzerinden gösteren uygulama, kıyafetin giyilmesi durumunda nasıl görüneceği hakkında bilgi veriyor.

  MANKENSİZ DEFİLE

  Bu uygulamada kıyafetler bir kişinin üzerinde giyilmiş vaziyette defiledeymiş gibi görünüyor, fakat bu defilede görünürde bir manken bulunmuyor. Uygulama sahibi, ülkede yaşanan kısıtlamalar nedeniyle böyle bir yöntemin hayata geçirildiğini belirtirken, modelsiz defile yönteminin büyük ilgi çektiği açıklandı.

  İran da modelsiz defile #3

  Mağazaya gelen müşteriler, panellerde yayınlanan artırılmış gerçekli modelsiz defileyi, kameralarına kaydetti.

  İran da modelsiz defile #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir