Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
476.191
0.30%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  İranlılar şaşkın: Reformcu Ruhani'den şarkılı video

  İranlılar şaşkın: Reformcu Ruhani'den şarkılı video

  İktidara geldiği günden beri icraatlarıyla şaşırtan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bu kez de videosuyla olay yarattı.
  • 27.11.2013 - 14:30

  İranlılar şaşkın: Reformcu Ruhani den şarkılı video #1

  Reform yanlısı tavrıyla bilinen Ruhani'nin 3 Ağustos'ta görevi devraldığı gün yaptığı konuşmadan kısımların İran halkının çeşitli kesimlerinden insanlarca müzik eşliğinde söylendiği siyah-beyaz video sosyal medyada büyük ses getirdi.

  İranlılar şaşkın: Reformcu Ruhani'den şarkılı video

  BU DA RUHANİ'NİN 'YES WE CAN'İ

  Eşitlik ve diyalog mesajı verilen video, ABD basınında Başkan Barack Obama'nın 2008'deki seçimler öncesi yürüttüğü "Yes We Can" kampanyası için hazırlanan klibin bir kopyası olarak yorumlandı.

  Ruhani'nin videoda da yer verilen konuşmasındaki sözleri ise özetle şöyleydi:

  'Umut ve sağduyu hükümeti, İranlıların yaşamlarına mutluluğu geri getirmek istiyor. Bunu başarmak için ulusumuzun gelirini ve gücünü artırmalı, karar mekanizmalarına bilge insanları getirmeli, sivil toplum kuruluşlarına güvenmeli, özelleştirmeyi artırmalı ve halkımıza güvenmeliyiz. İran'la ilişki kurmanın tek yolu bize eşit davranıp, karşılıklı güven ve saygı yaratmak ve düşmanlığı azaltmaktadır. Şunu açıkça söylememe izin verin: Eğer olumlu bir yanıt istiyorsanız, İran'la yaptırım diliyle değil, saygı diliyle konuşun.'

  Geçtiğimiz hafta sonu Cenevre'de yapılan görüşmelerin ardından İran'ın nükleer programına yönelik yaptırımların hafifletilmesi kararının ardından yayınlanan videonun zamanlaması da dikkat çekiyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir