Petrol
97.91
-0.10%
Euro
18.4304
0.16%
Dolar
17.9427
0.06%
Altın
1.038
-0.04%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.538
-0.47%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  IŞİD ateşinde reality şov

  IŞİD ateşinde reality şov

  Avustralya'da yayınlanan 'Geldiğin Yere Dön' adlı reality şov, yarışmacılarını Suriye'ye götürdü. Yarışmacılar, IŞİD'le karşı karşıya kaldı.
  • Haber Merkezi
  • 19.07.2015 - 11:09

  IŞİD ateşinde reality şov #1

  RealIty şov çılgınlığı Suriye'ye uzandı. Avustralyalı TV kanalı, yeni 'belgeselinde' katılımcıların mültecilerle ilgili fikirleriyle yüzleşmesi için onları Suriye-Irak sınırına götürdü.

  İnsanların görüşlerini değiştirmek için duygularının sarsılmasını temel alan programda, katılımcılar dünyanın en tehlikeli bölgelerinde ölümle yüz yüze geliyor.

  IŞİD ateşinde reality şov #2

  IŞİD ateşinde reality şov İZLE

  Avustralya'nın SBS kanalında yayınlanacak bu sezonunda ise 6 Avustralyalı yarışmacı IŞİD militanlarının 800 metre mesafede bulunduğu Suriye ve Irak'a gönderildi.

  SALDIRIYA UĞRADILAR

  Programın bu seneki formatında, Avustralya'nın mülteci politikaları konusunda farklı düşünen katılımcılar yer aldı. Yarışmacıların sığınmacıların izlediği rotayı takip etti.

  Suriye'ye Irak'tan peşmergelerin eşliğinde giren çelik yelekli 6 yarışmacı, ülkenin kuzeyini takip edip Akdeniz'e doğru yolculuğa başladı. Ancak bir süre sonra Suriye'nin Haseke bölgesinde IŞİD ile YPG'nin çatıştığı alandan geçerken saldırıya uğradılar.

  IŞİD ateşinde reality şov #3

  BİZİ UYARDILAR

  IŞİD militanlarının elindeki bir köyün 1 kilometre ötesinden geçen ekip fark edildi. IŞİD militanları gruba havan topuyla ateş açtı.

  Nicole adındaki 25 yaşındaki yarışmacı, "Bizi 'Bir vınlama duyduğunuzda 100 metre koşmak için 30 saniyeniz var' diye uyardılar. Deli gibi koşmaya başladık" diye yaşadıklarını anlattı.

  Nicole YPG'yi kast ederek "Ateş ederek, köyde bulunan IŞİD militanlarını püskürtmeye çalışıyorlardı… O zaman gerçekten ciddi bir şeyle karşı karşıya olduğumuzu anladım" diye konuştu.

  Maceranın nasıl tamamlandığı 28 Temmuz'da yayınlanacak bölümde ortaya çıkacak. 2011'den beri Avustralya'da birçok ödül alan reality şov bugüne kadar, Hindistan, Kamboçya, Irak ve Ürdün'den Avustralya'ya ulaşmaya çalışanların rotasında Avustralyalıları yarıştırdı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir