Dolar
6.8605
0.0087%
Euro
7.7856
0.0179%
Altın
1802.46
-0.0061%
Borsa
118398.67
3.127%
G. Altın
397.556
0.0035%
Bitcoin
63302.83
-0.9494%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  IŞİD Bağdat'a ilerliyor Irak asker topluyor

  IŞİD Bağdat'a ilerliyor Irak asker topluyor

  IŞİD'in Musul'u ele geçirmesinin ardından Bağdat'a ilerleyen teröristler, Irak yönetimini harekete geçirdi.
  • 13.06.2014 - 13:46
  IŞİD Bağdat'a ilerliyor Irak asker topluyor

  IŞİD Bağdat'a ilerliyor Irak asker topluyor #1

  Irak Şam İslam Devleti terör örgütü tüm destekçilerine başkent Bağdat'a saldırma çağrısı yaptı.

  100 KİLOMETRE KADAR YAKLAŞTILAR

  Irak, Suriye, Filistin ve Ürdün topraklarını içine alan bölgede şeriata dayalı bir devlet kurmak isteyen örgütün üyelerinin Bağdat'a yaklaşık 100 kilometre kadar yaklaştığı ifade ediliyor.

  IŞİD Irak-İran sınır bölgesinde ilerliyor İZLE

  SİVİL HALK KAÇIYOR

  İlk önce Musul'u ardından Türkmenler'in yaşadığı Tuzhurmatu ve Tikrit kentini ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının ülkenin en büyük petrol rafineri şehri Beici'ye girdiği bildirilmişti. Hükümet güçleri ise militanlara karşılık vermeden bu kentleri boşaltırken, sivil halkta kaçışını sürdürüyor.

  BAĞDAT'TA Şİİ MİLİS TUGAYLARI OLUŞTURULDU

  Gelişmelerin endişe ile takip edildiği Bağdat'ta ise IŞİD'in şehre ulaşmasını önlemek için güvenlik tedbirleri artırıldı. Başkent ve çevre kasabalarda gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Şii lider Mukteda el Sadr, ülkede Şiilerce kutsal sayılan yerlerin korunması için özel bir güç oluşturulması çağrısında bulundu.

  IŞİD Bağdat'a ilerliyor Irak asker topluyor

  Bağdat'ı korumak için son haftalarda her birinde 3 bin savaşçının bulunduğu en az dört Şii milis tugayının kurulduğu da gelen haberler arasında. Hükümetin, halka yardım çağrısının ardından dün Bağdat'taki ana asker toplama merkezi önünde yüzlerce Iraklı gencin orduya yazılmak için sıraya girdiği bildirildi.

  HAVA OPERASYONU

  Başbakan Maliki meclisten 'olağanüstü hal' ilanı için yetki isterken , parlamentoda yapılan dünkü oturumda oylama için yeterli katılım sağlanamadı. Bağdat'ın Musul'un düşmesine nasıl karşılık vereceği merakla beklenirken şehri ele geçiren IŞİD'e karşı dün hava operasyonu başlatıldı. Irak jetleri örgüt mevzilerini bombaladı.

  Görüş Bildir