IŞİD Kerkük'e saldırdı

IŞİD Kerkük'e saldırdı

Kerkük'teki Kuzey Gaz şirketine IŞİD tarafından düzenlenen havan topu isabet etti. Yapılan saldırıya karşılık veren güvenlik güçleri, IŞİD'in ilerleyişini durdurdu.

EŞ ZAMANLI SALDIRILAR

Güney kesimdeki ve güvenlik güçleri kontrolünda bulunan Mektep Halid, Telilwerid ve Molla Abdullah köyüne IŞİD tarafından eş zamanlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçleri ve Peşmerge IŞİD'e top, havan mermisi, uçaksavar ve makinalı tüfeklerle karşılık verdi.

PEŞMERGELERDEN KERKÜK'E OPERASYON

Yaşanan çatışma üzerine bölgeye asker sevkiyatı yapıldı. Peşmerge büyük bir takviye güç gönderdikten sonra karşı saldırıya geçtiği bildirildi. Kerkük il meclisi üyesi Necat Hüseyin, konuyla ilgili DHA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah erken saatlerde başlayan çatışmaların hala devam ettiğini belirtirken saldırı sonrası çok sayıda peşmerge birliğinin Kerkük'ün güneyine ulaştığını ve IŞİD'e karşı saldırıya geçildiğini ifade etti. Hüseyin, Peşmerge Güçleri'nin 4 ayrı koldan operasyona başladığını da sözlerine ekledi.

Kerkük 4'üncü Cephe Komutanı Westa Rasup da, Telilwerid köyünün IŞİD'den temizlendiğini belirtterek, köyde çok sayıda IŞİD'linin cesedinin ele geçirildiğini kaydetti.