Petrol
109.89
-1.49%
Euro
16.27
0.97%
Dolar
15.57
0.61%
Altın
914.54
-0.77%
Borsa
2422
0.13%
Bitcoin
472.771
-0.58%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  IŞİD komutanı Irak'ta öldürüldü

  IŞİD'in Irak'ın Saklaviyye kasabasındaki sorumlusu, 6 koruması ile birlikte öldürüldü.
  • 16.09.2014 - 10:18
  IŞİD komutanı Irak'ta öldürüldü

  IŞİD komutanı Irak ta öldürüldü #1

  Irak’ta Anbar Eyaleti'ndeki operasyonlardan sorumlu komutan Korgeneral Reşid Felih, ordu birlikleriyle IŞİD silahlıları arasında çıkan şiddetli çatışmada, örgütün bölge sorumlusu Ebu Evs Iraki ve 6 korumasının öldürüldüğünü belirtti. Felih, örgüte ait ağır silah taşıyan bir aracın da kullanılamaz hale getirildiğini söyledi.

  FELLUCE'DE 6 ÖLÜ

  Anbar Eyaletine bağlı Felluce kentinde Nezzal, Cumhuriye, Vahde, Endelüs ve Dubbat Mahallelerine yönelik düzenlenen havan saldırılarında 6 kişi öldü. Felluce Hastanesi Basın sorumlusu Visam İsavi, hastaneye ikisi kadın 6 cesedin getirildiğini açıkladı. İsavi, dokuzu çocuk, biri kadın 22 yaralının da hastaneye getirildiğini belirtti. Anbar Eyaleti'ndeki operasyonlardan sorumlu komutan Korgeneral Reşid Felih, kente yönelik saldırıyı, 'fitne çıkarmak ve kente geri dönüşleri engellemek' için IŞİD'in gerçekleştirdiğini iddia etti. Reşid Felih, "Anbar Operasyonlar Komutanlığı, Başbakan Haydar İbadi'nin, Anbar'daki tüm kentlere yönelik saldırıların durdurulması emrine uymaktadır" dedi.

  HASTANEYE SALDIRI

  Başbakan Haydar İbadi'nin tüm kentlere yönelik saldırıların sonlandırılması emrine rağmen Pazar günü Irak ordusu Felluce Hastanesi'ne saldırmıştı. Hastanede maddi hasar meydana gelmiş ve 2 sağlık çalışanı yaralanmıştı.

  HRW'DEN TAHKİKAT ÇAĞRISI

  İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Irak ordusunun mültecilerin sığındığı bir okulu vurmasıyla ilgili uluslararası tahkikat açılması çağrısında bulundu. Çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar, bazı kentlerde kontrolü ele geçirmiş durumda. Çatışmalar yüzünden yaklaşık 1 milyon sivil bölgeden göç etmek zorunda kaldı. Silahlı grupların kontrolündeki bölgeleri geri almak için operasyonlar düzenleyen Irak ordusu ile IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar arasında sık sık çatışmalar yaşanıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir