Euro
15.0946
-0.89%
Dolar
13.5371
-0.83%
Altın
776.9320
-1.42%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
506.248
1.34%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  IŞİD lideri Bağdadi'nin öldüğü doğrulandı

  IŞİD lideri Bağdadi'nin öldüğü doğrulandı

  IŞİD'e yakın kaynaklar, Ebubekir el-Bağdadi'nin yapılan hava saldırısı sonrası öldüğünü doğruladı.
  • 11.11.2014 - 07:09

  IŞİD lideri Bağdadi nin öldüğü doğrulandı #1

  Irak ve Suriye'de ele geçirdiği yerlerde terör estiren IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırısında yaralandığı ortaya çıkmıştı. IŞİD, Twitter adresinden yaptığı açıklamada bu olayı doğrulamıştı. Bugün konuyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. IŞİD'e yakın kaynaklar, Bağdadi'nin yapılan hava saldırısı sonucu öldüğünü açıkladı. Saldırıda Bağdadi’nin yanından ayırmadığı sağ kolu sayılan yardımcısı Abdülrahman Eleferi’nin de öldüğü kaydedildi.

  "YENİ BİR HALİFE ADAYI BELİRLEYECEĞİZ"

  IŞİD'e yakın Twitter hesabı konuyla ilgili; "Ebubekir el-Bağdadi öldürülmesiyle ilgi detayları paylaşacağız ve kısa sürede İslam Devleti için yeni bir hilafet adayı belirleyeceğiz" açıklaması yaptı.

  BAĞDADİ'NİN ÖLDÜĞÜNE KANIT FOTOĞRAF YAYINLADILAR

  Geçtiğimiz günlerde ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Musul'da IŞİD'e yönelik hava saldırısında ağır yaralanan IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı. IŞİD'e karşı mücadele eden PYD ve YPG'nin sosyal medyada paylaştığı fotoğrafın, Bağdadi'ye ait olduğu öne sürüldü.

  IŞİD lideri Bağdadi nin öldüğü doğrulandı #2

  IŞİD lideri Bağdadi nin öldüğü doğrulandı #3


  Görüş Bildir