Euro
9.8719
0.05%
Dolar
8.1912
0.15%
Altın
472.55
0.14%
Borsa
1.33
0%
Bitcoin
446.200
-1.92%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C
  IŞİD'den ABD'yi şok eden infaz videosu +18

  IŞİD'den ABD'yi şok eden infaz videosu +18

  2012 yılında Suriye'de kaçırılan ABD'li gazeteci, IŞİD tarafından başı kesilerek idam edildi.
  • 20.08.2014 - 06:33

  IŞİD den ABD yi şok eden infaz videosu +18 #1

  Terör örgütünün ABD’li gazeteci James Foley’nin başını keserek öldürdüğü video, “Amerika’ya bir mesaj” adıyla sosyal medyada paylaşıldı.

  Videoda, 2012’de görev yaptığı Suriye’de kaçırılan Amerikalı gazeteci James Foley, IŞİD militanları tarafından infaz edildi.

  IŞİD'den ABD'yi şok eden infaz videosu +18

  IŞİD militanı, Foley'i öldürmeden önce bir metin okuyarak, gerçek katilin ABD hükümeti olduğunu söyledi. ABD Hava Kuvvetleri’nde çalışan kardeşine de seslenerek, “Irak’ı yakın zamanda kim bombaladı” diye sordu.

  "KADERİ OBAMA'NIN ELLERİNDE"

  Videoda görülen bir başka gazeteci Steven Joel Sotloff’un kaderinin ise “Başkan Obama’nın elinde” olduğu söylendi. IŞİD’e göre, Sotloff’un infazında Obama’nın bir sonraki ‘hamlesi’ belirleyici olacak. Suriye, Yemen ve Libya'da muhabirlik yapan Sofloff da 2013 Temmuz'unda kaybolmuştu.

  Açıklamayı yapan ve infazı gerçekleştiren kişinin akıcı İngiliz aksanıyla konuşması dikkat çekti.

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Caitlin Hayden, videoyu izlediklerini ve doğruluğunun araştırıldığını söyledi. Hayden, "Eğer doğruysa, ABD bu vahşet karşısında dehşete düşecektir" ifadesini kullandı.

  Orta Doğu’da beş yıl görev yapan James Foley, 22 Kasım 2012 tarihinde kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmıştı. Foley’nin ailesi tarafından açılan bir sosyal medya hesabında, “Herkesin bir yanıt veya doğrulama beklediğini biliyoruz. Lütfen daha fazla bilgi edinene kadar sabredin ve Foley’i dualarınızdan eksik etmeyin” denildi.

  "AMERİKAN HAÇINI KIRACAĞIZ"

  Erbil’e ilerleyen IŞİD örgütüne hava saldırıları yapan ABD, Irak ve Peşmerge askerlerinin işbirliğini de destekleyeceğini açıklayınca örgütün öncelikli hedefi haline geldi.

  Kısa süre önce paylaşılan bir videoda da ABD’yi hedef alan örgüt, “Amerikan haçını kıracağız” ifadesini kullanmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir