Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.540
-0.30%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C

  IŞİD'den hava saldırılarına karşı lastik yakma taktiği

  Hava saldırıları için yeni bir taktik geliştiren IŞİD, kentin değişik noktalarında lastik yakarak İHA ve savaş uçaklarının görüş alanını daraltmaya çalışıyor.
  • 14.10.2014 - 13:51
  IŞİD'den hava saldırılarına karşı lastik yakma taktiği

  kobani

  IŞİD militanları ile YPG güçleri on günden bu yana Kobani sokaklarında birbiriyle savaşmaya devam ediyor. Sokak savaşlarının devam ettiği Kobani'de, özellikle yardım gelmesini engellemek için Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın bulunduğu alana yönelen IŞİD militanları ile YPG arasında çatışmalar kuvvetleniyor.

  HAVA SALDIRILARI SÜRÜYOR

  IŞİD militanlarının ilerleyişini engellemek isteyen YPG güçlerinin savunmasına ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları da hava bombardımanı ile destek veriyor. 2 haftadır IŞİD mevzilerini hedef alan bombardıman düzenleyen savaş uçakları, son günlerde bombardımanı sıklaştırdı.

  Uçakların son günlerde Türkiye sınırına yakın noktalarda hedef aldığı atışların ardından duyulan ses ve yükselen duman Türkiye tarafından da görülüyor.

  IŞİD'DEN ŞAŞIRTMA TAKTİĞİ

  Öte yandan IŞİD militanları son günlerde artan hava saldırılarından korunmak için ilginç bir yönteme başvurdu. Kobani'nin üç ayrı noktasında mevzilenen ve ilçe merkezi ile Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın bulunduğu bölgeye yönelen IŞİD militanları, artan hava saldırılarından korunmak için farklı noktalarda sık sık lastik yakıyor.

  IŞİD militanlarının yaktığı lastik ile hem YPG güçlerini, hem de savaş uçaklarının bulundukları alana ilişkin hedef şaşırtmayı hedeflediği bildirildi.


  Görüş Bildir