Euro
11.1264
0.9%
Dolar
9.5973
1.24%
Altın
555.84
1.44%
Borsa
1.522
0.16%
Bitcoin
583.203
2.74%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  İsrail aracına saldırıyı Hizbullah üstlendi

  İsrail aracına saldırıyı Hizbullah üstlendi

  Lübnan sınırında İsrail askeri aracına düzenlenen füze saldırısında, göre 2 asker hayatını kaybetti.
  • 28.01.2015 - 13:16

  İsrail ordusuna ait bir askeri konvoyun Lübnan sınırında tanksavar füzesiyle vurulduğu ve en az 2 askerin öldüğü bildirildi.

  İsrail'in 10 gün önce düzenlediği saldırıya misilleme olduğu belirtilen saldırıyı Hizbullah üstlendi.

  İSRAİL KARŞILIK VERDİ

  Lübnanlı yetkililer, olayın ardından İsrail ordusundan Lübnan’a 25 top mermisi atıldığını duyurdu. Yetkililer, Hizbullah’ın Şebaa Çiftlikleri’nde İsrail’e karşı “büyük bir operasyon” başlattığını belirtti.

  İsrail aracına saldırıyı Hizbullah üstlendi #1

  İSRAİL'E AİT 9 ARAÇ ZARAR GÖRDÜ

  Hizbullah'tan yapılan açıklamada, "Kuneytra Şehitleri Taburu İsrail askerî konvoyuna saldırmıştır" denildi. Hizbullah'ın El Manar televizyonundan yapılan açıklamada, İsrail ordusuna ait 9 aracın zarar gördüğü belirtildi.

  İsrail aracına saldırıyı Hizbullah üstlendi #2

  İSRAİL'DEN GAZZE GÖNDERMELİ TEHDİT

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Lübnan sınırındaki çatışmalara ilişkin, "Bize kuzey sınırımızda kafa tutanlara, Gazze'de olanları hatırlatmak isterim" dedi.

  Netanyahu, İsrail'in güneyindeki Sderot'ta yaptığı açıklamada, "Şu anda İsrail ordusu, kuzeydeki saldırılara yanıt vermektedir. Bize kuzey sınırımızda kafa tutanlara, Gazze'de olanları hatırlatmak isterim. Hamas, var olduğu günden bu yana en büyük kayıbını yaşamıştı. Şimdi de ordumuz her cephede savaşmaya hazırdır" ifadelerini kullandı.

  Hizbullah İsrail'i vurdu İZLE

  Sderot ziyaretini kısa kesen Netanyahu, buradan kurmaylarıyla Tel-Aviv'e hareket etti.

  İsrail aracına saldırıyı Hizbullah üstlendi #3

  Öte yandan, İsrail ordusu Golan Tepeleri'ndeki askerî noktalarının da vurulduğunu açıkladı. Ordudan yapılan açıklamada, "Golan Tepeleri'ndeki İsrail askerî noktası havan topuyla vuruldu. Ölen ya da yaralanan yok" denildi.

  GERİLİM 18 OCAK'TA BAŞLAMIŞTI

  İsrail ile Hizbullah arasındaki gerilim, İsrail’in 18 Ocak’ta Golan Tepeleri’ndeki Hizbullah konvoyuna saldırmasıyla başlamıştı.

  İsrail'in, Suriye-İsrail sınırındaki Kuneytra kentinde devriye gezen Hizbullah konvoyuna 10 gün önce düzenlediği hava saldırısında, Hizbullah'ın üst düzey saha komutanlarından Muhammed İsa'nın da aralarında bulunduğu 6 militanın öldüğü duyurulmuştu.

  İran makamları da saldırıda Devrim Muhafızları komutanlarından Tuğgeneral Muhammed Ali Allahdadi’nin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

  Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın, söz konusu saldırıyla ilgili yarın açıklama yapması bekleniyordu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir