İsrail ordusu, Suriye'de askeri altyapıyı vurdu
AA

İsrail ordusu, Suriye'ye saldırılarını sürdürdü.

Dünkü saldırıya karşılık olarak bu ülkedeki askeri altyapı hedef alındı.

Suriye ordusunun altyapısını vurdular

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, savaş uçaklarının ordusunun altyapısını ve havan topu rampalarını vurduğu ifade edildi.

Dün İsrail ordusu, Suriye topraklarından atılan iki roket nedeniyle Golan Tepeleri'nde sirenlerin çaldığını, boş araziye düşen iki rokete karşılık bölgenin top atışlarıyla vurulduğunu açıklamıştı.

İsrail'in Yedioth Aharnoth gazetesi de konuya ilişkin haberinde, "Golan Tepeleri'ne atılan iki roketin Suriye'nin Dera bölgesinde bulunan İran milislerince fırlatıldığını" öne sürmüştü.

İsrail'in saldırıları devam ediyor

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmasının ardından, İsrail'in Gazze'ye saldırıları şiddetlenerek sürüyor.

İsrail uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin Cebaliya, Şeyh Rıdvan, Han Yunus ve Eş-Şati Mülteci kampları ile Beyt Lahiya ve Refah'ta sivillerin evlerini hedef aldı.

Filistin haber ajansı WAFA'nın sağlık kaynaklarından naklettiği haberde, Han Yunus'taki saldırıda, aralarında çocukların da olduğu en az 23 kişinin öldüğü, 45 kişinin yaralandığı belirtildi. Enkaz altında hala çok sayıda kişi olduğu ve çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Refah kentindeki saldırılarda ise en az 30 Filistinli yaşamını yitirdi.

Cebaliya ve Eş-Şati mülteci kampları ile Beyt Lahiya'daki saldırılarda da çok sayıda ölü ve yaralı olduğu ifade edildi. Cebaliya Beled bölgesinde ise El-İhsan Camisi, saldırılar sonucu tamamen yıkıldı.

Suriye'den İsrail'e iki roket atıldığı duyuruldu

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Suriye topraklarından iki roket atıldığı ve roketlerin boş araziye düştüğü bildirildi.

Atılan roketler nedeniyle işgal altındaki Golan Tepeleri'nde sirenlerin çaldığı belirtilerek İsrail ordusunun roketlerin atıldığı bölgeyi topçu saldırısıyla vurduğu kaydedildi.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)