Euro
10.1227
0%
Dolar
8.5581
-0.01%
Altın
496.85
0.34%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
338.435
7.57%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  İsrail'in yasa dışı yerleşimleri yüksek oranda devam ediyor

  BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Mladenov, İsrail'in yasa dışı yerleşim faaliyetlerinin yüksek oranda devam ettiğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 26.09.2017 - 01:35
  İsrail'in yasa dışı yerleşimleri yüksek oranda devam ediyor

  Mladenov, BM Güvenlik Konseyine Kudüs'ten video konferans yoluyla katılarak üye ülkeleri bilgilendirdi.

  "YIL BOYUNCA YÜSEK ORANDA SÜRDÜ"

  İsrail'in Doğu Kudüs dahil olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarındaki tüm yerleşim faaliyetlerine devam ederek yasal yükümlülüklerini yerine getirmediğine dikkati çeken Mladenov, "İsrail'in yasa dışı yerleşim faaliyetleri yıl boyunca yüksek oranda sürdü." dedi.

  İsrail in yasa dışı yerleşimleri yüksek oranda devam ediyor #1

  KIŞKIRTICI SÖYLEMLER DEVAM EDİYOR

  Haziran ve Eylül ayları arasında yerleşim faaliyetleri çalışmalarının  çoğunlukla Doğu Kudüs'te yapıldığını ifade eden Mladenov, İsrailli yetkililerin ise yerleşim faaliyetlerini destekleyen kışkırtıcı söylemler kullanmaya devam ettiğini belirtti.

  İsrail in yasa dışı yerleşimleri yüksek oranda devam ediyor #2

  İsrail'in yasa dışı yerleşim birimlerini artırmaya devam etmesinin "iki devletli çözümü giderek ulaşılamaz hale getirdiğine" dikkati çeken Mladenov, Batı Şeria'da ve Doğu Kudüs'te ise Filistinlilere ait evlerin ve okulların yıkılmaya devam ettiğini ve 2017'nin başından beri 344 binanın yıkıldığını söyledi.

  Sivillere yönelik şiddet ve kışkırtmanın her iki tarafta korku ve şüpheye neden olduğunu ve barış çabalarını engellediğini kaydeden Mladenov, bütün taraflara şiddet, tahrik edici söylem ve provakasyondan kaçınmaları çağrısı yaptı.

  FİLİSTİNLİ BEDEVİLERİ SÜRMEYİ PLANLIYORLAR

  Öte yandan İsrail'in Filistinli onlarca bedevi aileyi Kudüs'ün doğusunda bulunan Han el-Ahmar bölgesinden sürerek yerlerine Yahudi yerleşim birimi inşa etmeyi planladığı belirtildi.

  İsrail in yasa dışı yerleşimleri yüksek oranda devam ediyor #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir