Euro
15.1142
-0.20%
Dolar
13.3573
-0.15%
Altın
789.5090
-0.06%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
554.267
-2.46%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  İsrailli bakan Filistin devlet olma şansını kaybetti dedi

  İsrail Ekonomi Bakanı, ülkesinin Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen özgürlük filosuna müdahalesinin ardından açıklama yaptı.
  • AA
  • 30.06.2015 - 10:38
  İsrailli bakan Filistin devlet olma şansını kaybetti dedi

  İsrail Ekonomi Bakanı Naftali Bennet, 3. Özgürlük Filosu'na ülkesinin müdahalesi hakkında yaptığı yorumda, bu olay sonrasında "Filistin'in devlet olma şansını yitirdiğini" ileri sürdü.

  Bennet "Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu ile birlikte Filistinlilerin devlet olma şansı da derinlere gömüldü" dedi.

  İsrailli bakan Filistin devlet olma şansını kaybetti dedi #1

  "FİLİSTİNLİLER TERÖRÜN MÜTTEFİKİ"

  İsrail donanmasının filoya uluslararası sularda müdahale etmesini savunan Bennett, Filistinlilerin "Terörün müttefiki" olduğunu iddia etti.

  Bennett, "İsrail kendisini korumaya devam edecek ve bunda başarılı olacak. Filodan filoya Filistinliler bize barışın değil terörün ortağı olduklarını hatırlatıyorlar. Denizden, havadan veya karadan farketmez" ifadelerini kullandı.

  "BEN ÇOK ARAP ÖLDÜRDÜM"

  Aşırı sağcı Yahudi Evi (Bayit Yehudi) Partisi Genel Başkanı da olan Bennett, "Ben şimdiye kadar birçok Arap öldürdüm hayatımda. Bunda hiçbir problem yok" sözleriyle gündeme gelmişti.

  Yahudi Evi Partisi, özerk ya da bağımsız bir Filistin Devleti'ne kesinlikle karşı çıkıyor. İsrail ordusu, Gazze ablukasını delmeyi hedefleyen 3. Özgürlük Filosu'ndan bir tekneye bugün uluslararası sularda müdahale etmişti.

  Tel Aviv yönetiminin el koyduğu tekne, dün İsrail'in Aşdot limanındaki donanma üssüne çekilmişti.


  Görüş Bildir