Petrol
88.65
4.12%
Euro
18.2369
0.55%
Dolar
18.5446
0.23%
Altın
1.013
2.57%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.757
1.54%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  İsveç'te Stockholm Cami'ne ırkçı saldırı

  İsveç'te bulunan Stockholm Cami'nin kapısına demirden haç yerleştirildi.
  • AA
  • 26.12.2017 - 17:57
  İsveç'te Stockholm Cami'ne ırkçı saldırı

  İsveç'in başkenti Stockholm'de bir camiye ırkçı saldırı düzenlendi.
  Stockholm Cami'si İmamı Halit Khaled Albed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, caminin giriş kapısına kimliği belirsiz kişilerin Hristiyanlığın sembolü demirden bir haç iliştirdiğini söyledi.

  İsveç te Stockholm Cami ne ırkçı saldırı #1

  HAÇLI SALDIRI

  Albed, ''Stockholm'ün Södermalm semtinde, başkentin en eski ve en büyük camilerinden biri olan Stockholm Cami, bugün ırkçı bir saldırıya uğradı. Sabah caminin kapısına kimliği belirsiz kişiler Hristiyanların sembolü olan demirden haç iliştirmiş. Bizim burada olmamızı istemiyorlar. Camiyi kapatıp gitmemizi istiyorlar. Olayı polise bildirdik. Polis araştırma yapıyor.'' ifadelerini kullandı.

  Önceden de birçok kez caminin kapısına gamalı haç figürleri çizildiğini dile getiren Albed, yılda en az iki kere ırkçı saldırıya uğradıklarını kaydetti.

  İsveç te Stockholm Cami ne ırkçı saldırı #2

  İKİ AYDA ÜÇ SALDIRI

  Öte yandan İsveç'in Södermanland bölgesindeki Flen ilçesinde bulunan El-Hüda Müslüman Kültür Merkezi'ne bağlı Flen Cami'nin kapısının demir kepengine gamalı haç çizilmişti.
  Dün gece ülkenin güneyinde bulunan Saffle kasabasındaki İslam Kültür Merkezi'ne ait Saffle Cami de kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin saldırısına uğramıştı.

  Gün içerisinde sabah saatlerinde İsveç'in Karlstad kenti yakınlarındaki Saffle kasabasında bulunan İslam Kültür Merkezi'ne ait Saffle camisinin camları kırılmış, saldırı gerçekleştirilmişti.


  Görüş Bildir