Petrol
79.54
-0.23%
Euro
19.5174
0.03%
Dolar
18.6306
-0.02%
Altın
1.063
0.15%
Borsa
5000
-0.85%
Bitcoin
322.335
-0.20%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C

  İtalya'da sığınmacılara 'elektronik bileklik' önerisi

  Aşırı sağcı partiye mensup Rovigo Belediye Başkanı Massimo Bergamin, güvenlik için sığınmacılara elektronik bileklik takılmasını önerdi.
  • Haber Merkezi
  • 27.09.2017 - 09:38
  İtalya'da sığınmacılara 'elektronik bileklik' önerisi

  İtalya da sığınmacılara elektronik bileklik önerisi #1

  Göçmen ve İslam karşıtlığıyla bilinen aşırı sağcı Kuzey Birliği Partisinden (Lega Nord-LN) kuzeydeki Rovigo Belediye Başkanı Bergamin, son dönemde bazı kentlerde iltica talebinde bulunan sığınmacıların adının karıştığı tecavüz vakalarını örnek göstererek, "Bunlar, bir kez daha İtalyan siyaset ve bürokrasisinin göçmen ve ilticacılara yönelik durumu idare etmede nasıl organize olamadığını ortaya koyuyor." dedi.

  'ELEKTRONİK AYGITLARLA KONTROL EDİLSİNLER'

  Bergamin, son yıllarda İtalyan halkı yerine göçmenlere 5 milyar euro'luk kaynak ayrıldığını ileri sürerek, "Benim önerim, kim bizim bölgemizde yaşıyorsa gündüzden akşama yüksek teknoloji ürünü elektronik aygıtlarla kontrol edilsin. Bu, güvenlik güçlerine kamu güvenliğine ilişkin bir şey olduğunda gerçek zamanlı müdahalede bulunarak sorunu çözme, cezalandırma ya da geldiği ülkeye geri gönderme imkanı verir." ifadesini kullandı.

  Bergamin, sığınmacıların istisnasız ülkenin kurallarına saygı duyması gerektiğini belirtti.

  Öte yandan IPSOS araştırma şirketinin çalışmasına göre, her 10 İtalyandan 7'sinin ülkede çok fazla göçmen olduğunu düşündüğünü ve araştırmaya katılanların yüzde 43'ünün ülkede iş bulamamanın başlıca sebebi olarak göçmenleri gördüğü belirtildi.


  Görüş Bildir