Euro
11.1278
-0.08%
Dolar
9.5866
0.02%
Altın
557.09
0.03%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.383
2.08%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  İtalya'dan denizden göçmen kurtaranlara para cezası

  İtalya hükümet, Akdeniz'de boğulmak üzereyken gemilerle kurtarılan göçmenlere 50 bin euro'ya kadar para cezası kesecek.
  • Haber Merkezi
  • 12.06.2019 - 03:04
  İtalya'dan denizden göçmen kurtaranlara para cezası

  Avrupa'nın en çok mülteci akını alan ülkelerinden biri olan İtalya, mülteci politikasını, yabancı düşmanlığı dolu insanlık dışı bir uygulama haline getiriyor. Özellikle İçişleri Bakanı Matteo Salvini'nin başını çektiği bu uygulama, büyük tartışmalara neden oluyor.

  MÜLTECİ KURTARANA PARA CEZASI

  İtalya, Akdeniz'den gelen mülteci akınıyla başa çıkmak için insanlık dışı bir politikayı hayata geçiriyor. En çok boğulma olayının yaşandığı ve mülteci ölümlerinin meydana geldiği Akdeniz'de mültecileri kurtarmaya çalışan gemilere 50 bin euro'ya kadar para cezası kesilecek.

  İtalya dan denizden göçmen kurtaranlara para cezası #1

  Yasa bizzat yabancı düşmanlığı ve mülteci karşıtlığı ile tanınan İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini tarafından destekleniyor.

  İtalya dan denizden göçmen kurtaranlara para cezası #2

  GÖÇMEN KURTARANA HAPİS CEZASI

  Para cezasının yanı sıra İtalya hükümeti hapis cezaları ile de mültecilere yardım edilmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Pia Klemp isimli Alman biyolog ve gemi kaptanı o ceza istenen kişilerin başında geliyor.

  İtalya dan denizden göçmen kurtaranlara para cezası #3

  Binden fazla göçmeni Akdeniz'den geçerken boğulmaktan kurtardığı için 20 yıllık hapis tehlikesiyle karşı karşıya kalan Klemp "Benim yargılanmamdan daha kötüsü, göçmenleri kurtarmanın suç haline gelecek olması" ifadeleriyle ülkesinde yaşanan durumu gözler önüne serdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir