Euro
10.0906
-0.16%
Dolar
8.5274
0.09%
Altın
493.8
-0.08%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
340.998
2.73%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Jen Psaki Erdoğan'ın sözcü eleştirisine yanıt verdi

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "ABD’de her birimin sözcüsünden farklı sesler çıktığına" yönelik eleştirisine yanıt verdi.
  • 04.11.2014 - 03:35
  Jen Psaki Erdoğan'ın sözcü eleştirisine yanıt verdi

  Jen Psaki Erdoğan ın sözcü eleştirisine yanıt verdi #1

  Psaki’ye günlük basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Paris dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, "ABD’nin her birimin sözcüsünden farklı açıklamalar geldiğini" söylediği hatırlatılarak, “ABD’nin dünyaya farklı mesajlar verip vermediği” soruldu. Psaki, “Böyle olduğunu düşünmüyorum. Açıkça şunu diyebilirim ki: Pentagon’a gelen sorular, daha çok askeri operasyonlar açısından, buraya (Dışişleri Bakanlığına) gelen sorular ise daha çok ilişkilerimize ilişkin, Beyaz Saray ise genelde siyasi sorular alıyor” dedi.

  "SÖZCÜLER ARASINDA KAKAFONİ YOK"

  Psaki, cevaplar sorulara göre verildiğinden yansımasının da farklılık oluşturabileceğini kaydetti.

  “Yani yönetim sözcülerinin kakofoni oluşturduğu fikrine katılmıyor musunuz?” sorusu yöneltilen Psaki, “Katılmıyorum” yanıtı verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris dönüşü uçakta gazetecilere “ABD’de her birimin sözcüsünden farklı bir ses çıkıyor. Beyaz Saray Sözcüsü bir şey söylüyor, Pentagon Sözcüsü başka bir şey, Dışişleri Sözcüsü daha başka bir şey, Ulusal Güvenlik Kurulu Sözcüsü başka bir şey” sözleri basına yansımıştı.

  "TÜRKİYE İLE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

  Psaki’ye, Kobani ile ilgili Türkiye’den daha fazla bir beklenti içerisinde olup olmadıkları da soruldu. Psaki, “Türkiye ile devam eden görüşmelerimiz var. Sahada neler olduğunu bakıyoruz. Bu, sadece bir kereliğine değil, düzenli görüşmelerimiz var. Geleceğe yönelik yardımlar için şu anda bir tahminde bulunamam” açıklamasında bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir