Joe Biden ABD'deki aşılama çalışmalarıyla ilgili konuştu
İHA

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele çalışmaları kapsamında aralarında ABD’nin de bulunduğu birçok ülke, Covid-19’a karşı aşılama kampanyalarına aralıksız devam ediyor.

"YETİŞKİNLERİN YÜZDE 90'I AŞI PROGRAMINA DAHİL EDİLECEK"

ABD Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamada, ülkedeki yetişkinlerin yüzde 90’ının önümüzdeki 3 hafta içinde Covid-19 aşısı olmaya hak kazanacağını ve yaşadıkları yere 8 kilometre mesafede aşılama merkezine sahip olacağını belirtti. Biden, "Yetişkinlerin büyük çoğunluğu, 1 Mayıs’a kadar beklemek zorunda kalmayacaksınız. 19 Nisan’da aşılanmaya hak kazanacaksınız" ifadelerini kullandı.

ECZANE SAYISINI 40 BİNE ÇIKARACAĞINI SÖYLEDİ

Aynı zamanda Biden, ABD’nin federal eczane aşılama programına katılan eczane sayısını mevcut olan 17 binden 40 bine çıkaracağını kaydetti.

Joe Biden ABD'deki aşılama çalışmalarıyla ilgili konuştu

ÜÇ EYALETE 2 YENİ AŞILAMA MERKEZİ AÇILACAK

Diğer yandan, günün erken saatlerinde Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, federal hükümetin Indiana, Gary ve St. Louis kentlerindeki 2 yeni aşılama merkezinin de yer aldığı 19 Nisan’a kadar bir düzine daha toplu aşılama merkezinin açılacağı belirtilmişti.

Ayrıca hükümet, risk altındaki yaşlıların ve engelli vatandaşların Covid-19 aşılarına erişmesini sağlamak adına toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa yeni bir ulaşım programı oluşturacak.