Euro
10.3724
0.61%
Dolar
8.8439
0.94%
Altın
498.51
1.55%
Borsa
1.384
-1.27%
Bitcoin
368.409
-3.38%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  Kabe'nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor

  Kabe'nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor

  Müslümanlar için kutsal sayılan bu topraklarda, zengin Arapların estetik ve sanattan yoksun yapılaşması yeni bir boyut kazanıyor.
  • Detay Haber
  • 11.09.2015 - 22:50

  kabe zemzem

  Mekke'de fırtına nedeniyle bir inşaat vincinin Kabe'deki hacı adaylarının üzerine düşmesi sonucu 10'larca kişi hayatını kaybederken, 100'den fazla kişi de yaralandı. Yaşanan bu acı olay, bu kutsal mekanın etrafındaki anormal yapılaşmayı göz önüne getirdi.

  İZLEYENLERİN YÜREĞİNİ SIZLATAN MANZARA

  İslam aleminde büyük tartışmalara neden olan, Türkiye'nin de sert tepki göstermesine rağmen yıkılan Osmanlı Ecyad kalesi yerine kondurulan, Kabe-i Muazzama'nın yanıbaşında, Beytullah'ı kapatan 100 katlı Zemzem Towers, izleyenlerin yüreğini sızlatıyor.

  Kabe nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor #2

  Mekke'nin her tarafından dikkat çeken ve 1 milyon 400 bin metrekare büyüklüğündeki inşaat alanıyla dünyanın en büyük imar projelerinden birisi olan Zemzem Towers'ın görüntüsü kutsal topraklara gelen Türk hacıları üzüyor.

  KABE'NİN MANEVİ HAVASINI BOZDU

  2002 yılında yıkılan Ecyad kalesinin yerine inşa edilen içinde 5 adet 40'ar katlı Zemzem, Hacer, Safa, Merve, Sarah ve Kıble gökdelenleriyle 60 katlı otel, 5 kat çarşı ve 4 kat otoparkın bulunduğu gökdelenlerin görüntüsü, uhrevi havayı da zedeliyor.

  Kabe nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor #3

  HAREM-İ ŞERİF'İ GÖLGEDE BIRAKTI

  Zemzem Towers'ın, Haremi Şerifi gölgeleyen görüntüsü akşam ışıkların yanmasıyla daha da bariz şekilde hissediliyor. Peygamber Efendimiz'e ilk vahyin geldiği bin metre yüksekliğinde sarp kayalıklardan oluşan Hira Dağı'na çıkanlar o görüntüyü görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

  Kabe nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor #4

  Kabe nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor #5

  Kabe nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor #6

  Kabe nin etrafındaki çirkin yapılaşma isyan ettiriyor #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir