Petrol
111.48
-0.13%
Euro
17.5417
0.36%
Dolar
16.8149
0.36%
Altın
977.9
0.19%
Borsa
2469
1.02%
Bitcoin
323.834
0.46%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Amerika'da 'Kara Cuma' çılgınlığı devam ediyor

  Yılbaşına kadar devam edecek Kara Cuma'dan (Black Friday) yararlanmak isteyen ABD'liler kapılarda uzun kuyruklar oluşturdu.
  • 26.11.2016 - 13:38
  Amerika'da 'Kara Cuma' çılgınlığı devam ediyor

  'Black Friday' (Kara Cuma), her yıl Kasım ayının dördüncü perşembesinde kutlanan Şükran Günü’nden sonraki cuma günü başlayan ve yılbaşına kadar süren indirimli alışveriş günleri olarak biliniyor.

  Amerika da Kara Cuma çılgınlığı devam ediyor #1

  KAPI ÖNLERİNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

  Amerika'da başlayan bu geleneğin asıl amacı olabildiğince fazla müşteriye ürün satmak. İndirimlerden en çok yararlanmak isteyen müşteriler, kapı önlerinde çadır kurarak uzun kuyruklar oluşturdu. Ayrıca bu sene müşteriler daha çok elektronik eşya ve akıllı telefonlara ilgi gösterdi.

  Amerika da Kara Cuma çılgınlığı devam ediyor #2

  TRAFİK YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR

  Bu kampanyayla birlikte kent merkezlerinde trafik yoğunluğunu artışı yaşandı. Ayrıca küreselleşmeyle birlikte Black Friday'de indirim yapma kültürü, ABD'den diğer ülkelere de yayılmaya başladı. Önce ABD'nin kuzey komşusu Kanada bunu benimsedi.

  Amerika da Kara Cuma çılgınlığı devam ediyor #3

  HİNDİSTAN'DAN MEKSİKA'YA KADAR İNDİRİM YAPILIYOR

  Bugün Hindistan'dan Meksika'ya kadar çok sayıda ülkede Black Friday indirimleri yapılıyor. İngiltere'de de 2010'dan itibaren Black Friday'e yönelik pazarlama kampanyaları arttı.

  Amerika da Kara Cuma çılgınlığı devam ediyor #4

  GÖSTERİCİLERLE POLİS ARASINDA GERGİNLİK YAŞANDI

  “Magnificent Mile” olarak bilinen kentin alışveriş merkezi Michigan Caddesi üzerindeki mağazaların girişlerini insan zinciri oluşturarak kapatmak isteyen göstericilerle polis arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Bölgede olağanüstü güvenlik tedbirleri alan polis, bazı protestocuları gözaltına aldı.

  Amerika da Kara Cuma çılgınlığı devam ediyor #5

  Amerika da Kara Cuma çılgınlığı devam ediyor #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir