Euro
9.7338
0.63%
Dolar
8.0799
0.27%
Altın
464.26
0.84%
Borsa
1.395
-0.91%
Bitcoin
469.399
2.76%
12ºC
İstanbul
Sağanak yağış 12 C
  Katolik muhafazakarlar Papa'ya kızdı

  Katolik muhafazakarlar Papa'ya kızdı

  Papa'nın dünya medyasında geniş yankı uyandıran "Dinler Arası Diyalog" buluşması, Katolik camiasında tepkilere neden oldu.
  • Haber Merkezi
  • 10.02.2019 - 15:56

  Geçtiğimiz hafta Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, tarihte ilk kez Arap yarımadasını ziyaret etti. Birlşeik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gerçekleştirilen bu ziyaret, dünya medyasında geniş yankı uyandırdı.

  BELGE İMZALADILAR

  Dinler Arası Diyalog Konferansı'na katılan Papa Francesco, Şeyh Ahmed El Tayyib'le bir araya geldi ve İnsanların Kardeşliği Belgesi'ne imza attı.

  Katolik muhafazakarlar Papa ya kızdı #1

  Belgede, farklı dinlere inananlar ve herhangi bir dine inanmayanlar arasında uzlaşı ve kardeşlik çağrısı yapılıyor ve "çoğulculuk ve farklı dinlerin bilgece bir ilahi iradenin eseri olduğu" belirtiliyor.

  MUHAFAZARKARLAR KIZGIN

  Atılan imza, Katolik Kilisesi'nin muhafazakar kanadında büyük tepkilere neden oldu.

  Katolik muhafazakarlar Papa ya kızdı #2

  PAPA'YA KARŞI MANİFESTO

  Papa'nın reform çabalarına karşıtlığıyla bilinen muhafazakar cephenin önde gelen isimlerinden Kardinal Gerhard Müller, Papa'ya karşı bir "manifesto" yayınladı.

  TESLİS İNANCI

  Hristiyanlıktaki "teslis" inancını hatırlatan muhafazakar Katolikler, "İsa'yı yalnızca iyi bir insan, bir kardeş ve arkadaş, bir peygamber ve ahlaki bir örnek olarak görenlere karşı çıkılması gerektiğini" söylüyor.

  Katolik muhafazakarlar Papa ya kızdı #3

  Papa dinler arası diyalog toplantısında ViDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir