Kenya'da cezaevinden kaçan çocuk katili, linç edildi
İHA

Kenya'da 5 yıl içerisinde 10'dan fazla çocuğu öldürdüğünü ve bazılarına ilaç verip kanlarını içtiğini itiraf eden Masten Wanjala, temmuz ayında yakalanarak cezaevine gönderildi.

Kurbanlarına kendisini teknik direktör olarak tanıttığı ve bu sayede çocuklarla yakınlaştığı ortaya çıkan Wanjala'nın bazı zamanlarda çocukları fidye almak için rehin tuttuğu da öğrenildi.

Yakalandıktan sonra kurbanlarını gömdüğü alanları polis ekiplerine itiraf eden Wanjala, konulduğu cezaevinden çarşamba günü firar etti.

LİNÇ EDİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Güvenlik güçlerinin her yerde aradığı seri katilin kendisini evlatlıktan reddeden ailesinin evine saklanmak için gittiği ve burada vatandaşlar tarafından fark edilmesinin ardından linç edilerek öldürüldüğü bildirildi.

Wanjala'nın cesedi, ailesi tarafından teşhis edildi. Ülke gündeminde geniş yer bulan olay sonrası Kenya polis şefinin istifa etmesi için baskı yapıldığı öğrenildi.

Kenya'da cezaevinden kaçan çocuk katili, linç edildi

İHMALKARLIK ŞÜPHESİ

Wanjala'nın firar ettiği esnada cezaevinde görevli olan polislerin Wanjala'ya yardım edip etmediği ve olayda ihmalkarlık olup olmadığı araştırılıyor.

Polis ekiplerinin Wanjala'nın kaybını sabah yoklamasında fark ettikleri iddia edildi.