Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.832
-0.63%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C
  Koreli Kim Jong Un: Çılgın düşmanın belini kırın

  Koreli Kim Jong Un: Çılgın düşmanın belini kırın

  Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un Amiral gemisi (!)
  • 13.03.2013 - 10:56

  Koreli Kim Jong Un: Çılgın düşmanın belini kırın #1

  Güney Kore ile ABD'nin ortak tatbikatına karşı tatbikat başlatan Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ziyaret ettiği sınırdaki askerlerine seslendi.

  Kim Jong Un'un askeri gezisinden kareler

  KİM'İN KAYIĞI

  Dünyaya meydan okuyan liderin askerlerini ziyarete giderken kullandığı ''Amiral Gemisi (!)'' dikkatlerden kaçmadı. Kim'in sandalı andıran ''amiral gemisi''yle verdiği  komik görüntü söze gerek bırakmadı.Koreli Kim Jong Un: Çılgın düşmanın belini kırın #2

  TEHDİTLER SÜRÜYOR

  Kuzey Kore'de 17 Aralık 2011'de hayatını kaybeden babası Kim Jong İl'den koltuğu devir aldığından bu yana dünyanın en çok konuşulan isimlerinden olan Kim Jong Un'un tehditleri sürüyor.

  Koreli Kim Jong Un: Çılgın düşmanın belini kırın #3

  ''TETİKTE OLUN'' MESAJI

  Batı'da eğitim alması, yaşının henüz 30'larında olması ve iddialara göre modern bir eşinin olması nedeniyle Kim Jong Un'un komünist rejimi yumuşatması bekleniyordu. Ancak geçen hafta ABD'yi nükleer füze ile vurma tehdidinde bulunan, önceki gün Güney Kore ile kırmızı hat bağlantısını kesip ateşkes anlaşmasını bitiren genç lider, dün de askerlerine "tetikte olun" mesajı verdi.Koreli Kim Jong Un: Çılgın düşmanın belini kırın #4

  ''ŞU ÇILGIN DÜŞMANIN BELİNİ KIRIN''

  Güney Kore ile ABD'nin önceki gün başlattığı tatbikata karşılık kendi tatbikatını başlatan Kim Jong Un, askerlerini cephede ziyaret etti. Güney Kore sınırındaki cepheye giden Kim Jong Un, "Sanki şu an savaş çıkacakmış gibi hazır ve tetikte olmalısınız. Size 'saldırın' emri gelir gelmez çılgın düşmanlarımızın belini kırın ve onlara gerçek bir savaş nasıl olurmuş gösterin" dedi.

  Kim'i karşılayan askerlerin komik halleri

  Koreli Kim Jong Un: Çılgın düşmanın belini kırın #5

  GÜNEY TON DÜŞÜRDÜ

  ABD ile aynı anda iki ayrı tatbikat yürüten Güney Kore'den, Kuzey Kore'nin 1953'te varılan ateşkes anlaşmasını tek taraflı olarak bitiremeyeceği açıklaması geldi. Böyle bir ateşkes anlaşmasının tek taraflı bitirilmesinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirten Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kore'yi de savaş söylemlerinden vazgeçmeye çağırdı. Uzmanlar ise 1950-1953 tarihlerindeki Kore Savaşı'ndan bu yana aralarında herhangi bir barış anlaşması olmayan Güney ve Kuzey Kore'nin sıcak savaşa girmeyeceği görüşünü savunuyor. Genç lider Kim Jong Un'un hem kendi halkına karşı saygınlığını artırmak istediği hem de uluslararası alanda dikkate alınmak istediği yorumları yapılıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir