Euro
10.1916
0.81%
Dolar
8.3432
0.38%
Altın
501.17
0.44%
Borsa
1.462
0.56%
Bitcoin
375.650
-1.85%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Kosova'da göstericiler ile polis arasında arbede

  Kosova’nın başkenti Priştine’deki başbakanlık binası önündeki gösteriye polis müdahale etti. Olayda 110 kişi yaralandı.
  • 27.01.2015 - 18:13
  Kosova'da göstericiler ile polis arasında arbede

  KOSOVA

  Kosovalı annelere vahşi diyen Topluluklar ve Geri Dönüş Bakanı Aleksandar Jablanoviç'in halen görevden alınmayışını protesto eden Vetvendosye Hareketi üyeleri, Kosova'nın Başkenti Priştine'de bulunan Başbakanlık binası önünde gösteri yapmak isteyince polis müdahalede bulundu.

  Kosova'da göstericiler ile polis arasında arbede İZLE+

  110 KİŞİ YARALANDI

  Göstericilerin taş yağmuruna polis de biber gazı ile müdahale etti. Çıkan çatışmada 52’si polis olmak üzere 110 kişi yaralandı. Polis Priştine Belediye Başkanı Şpend Ahmeti’yi ve bazı eylemcileri gözaltına aldı. Priştine savaş alanına döndü.

  Kosova da göstericiler ile polis arasında arbede #2

  10 BİN KİŞİLİK GRUBA GÖZ YAŞARICI GAZLA MÜDAHALE

  Saat 12 sularında Vetvendosye Hareketinin düzenlendiği protestolar sakin başladı. 10 bin kişinin hazır bulunduğu protestolarda, AAK partisi milletvekili Donika Kaday Buyupi konuşmaya başladığı anda, Kosova polisi başbakanlık binası önünde toplanan ve barikatları aşmaya çalışan göstericileri göz yaşartıcı gaz kullanarak dağıtmaya başladı.

  Kosova da göstericiler ile polis arasında arbede #3

  MÜDAHALE DEVAM EDİYOR

  Polis zırhlı araçlarla protesto edenlere müdahale etti. Kosova Polisi plastik mermi de kullanmaya başladı. Sakin başlayan protestolar çatışmaya dönüştü ve olaylar Priştine geneline yayıldı. Gazdan ve plastik mermilerden kaçan göstericiler Zahir Payaziti Meydanı’na doğru kaçmaya başladı. Polisin çok sayıda eylemciyi gözaltına aldığı gösterilerde müdahale devam ediyor. Polis Zahir Payaziti Meydanı’nda göstericileri tazyikli su, gaz ve plastik mermilerle ile uzaklaştırmaya çalışıyor. Göstericilerin polise taş ve soplarla saldırıyor.

  Kosova da göstericiler ile polis arasında arbede #4

  Kosova da göstericiler ile polis arasında arbede #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir