Euro
15.4776
0.94%
Dolar
13.6262
1.40%
Altın
797.3930
1.43%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
572.876
-0.67%
5ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 5 C

  Kudüs'te sinagoga saldırı

  İsrail polisi, Kudüs'ün batısındaki bir sinagoga tabanca ve baltalı iki kişi tarafından düzenlenen saldırıda dört kişinin öldürüldüğünü açıkladı.
  • 18.11.2014 - 08:38
  Kudüs'te sinagoga saldırı

  Kudüs te sinagoga saldırı #1

  Kudüs'te bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırıda 4 İsraillinin hayatını kaybettiği bildirildi. İsrail Emniyet Sözcüsü Micky Rosenfeld yaptığı açıklamada, "Kudüs'teki Sinagog saldırısında 4 İsrailli öldü,7 kişi yaralandı. Kudüs'ün Har Nof mahallesinde yer alan Sinagog'a ellerinde bıçak ve baltalarla gelen 2 kişi, olay yerine intikal eden polisler tarafından vurularak öldürüldü" ifadesini kullandı.

  YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

  Polisin hemen olay yerine intikal ederek alanı kuşattığını belirten Rosenfeld, yaralıların hastaneye kaldırılarak tedavisine başlandığını kaydetti. Polis, olayı gerçekleştiren saldırganların kimliğine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.Kudüs te sinagoga saldırı #2

  "SERT ŞEKİLDE CEVAP VERECEĞİZ"

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Kudüs'te sinagoga düzenlenen saldırıya ilişkin, "Sinagoga düzenlenen saldırı, Hamas ve Ebu Mazen'in (Mahmud Abbas) kışkırtmaları ve uluslararası camianın bunu sorumsuz biçimde yok saymasının sonucudur. İbadet etmeye gelen Yahudi vatandaşlarımızın acımasızca öldürülmesine sert şekilde cevap vereceğiz" ifadelerini kullandı.

  Kudüs te sinagoga saldırı #3

  "TERÖRİZMLE MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

  Kudüs Belediye Başkanı Nir Barakat ise, "Kudüslüler bu Sabah şehrin göbeğindeki bir sinagogda barışçıl şekilde ibadet ederlerken, zalimce katledildi. Terörizmle tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

  Kudüs te sinagoga saldırı #4

  HAMAS: KUDÜS'TE DEVRİM OLUYOR

  Saldırıyla ilgili BBC 'ye konuşan Hamas sözcüsü Gazi Hammad, "Kudüs'te devrim oluyor" dedi.

  Gazi Hammad, sözlerine şöyle devam etti: " İsrail hükümeti yerleşimcileri durdurmak adına hiçbir çaba göstermedi, hiçbir adım atmadı. Radikal dindarlar Mescid-i Aksa'ya saldırırken, Filistinlilere saldırırken onları durdurmadı. Kudüs'te bir devrim oluyor, orada bir ayaklanma başladı. Kentte bir gerginlik var ve hükümet bunu durdurmak için, Filistinlileri korumak için hiçbir şey yapmadı. Ama öte yandan yerleşimcileri ve Filistinlilere saldıranları korumaya devam etti."

  Hamas ise AFP'ye yaptığı açıklamada saldırıların "Öldürülen Filistinli otobüs şoförünün intikamı olduğunu" söyledi.


  Görüş Bildir