Petrol
113.57
-0.23%
Euro
17.499
-0.31%
Dolar
16.6224
-0.36%
Altın
972.54
-0.37%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
342.512
-1.45%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Kuzey Kore ABD'ye meydan okumaya devam ediyor

  Kuzey Kore savaş iddialarını güçlendiren tehditkar açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.
  • 27.03.2013 - 16:54
  Kuzey Kore ABD'ye meydan okumaya devam ediyor

  Kuzey Kore ABD ye meydan okumaya devam ediyor #1

  Bir yandan Kuzey Kore'nin ABD'yi vurduğunu gösteren animasyonlar internette yayılmaya devam ederken, Kuzey Kore Ordusu dün savaş hazırlığını son seviyeye çıkardığını ve stratejik füzelerini Hawaii ve Guam da dahil ABD'nin Asya-Pasifik'teki askeri üslerine çevirdiği açıkladı.

  "BİRLİKLER SAVAŞA HAZIR OLSUN"

  Kuzey Kore resmi ajansının geçtiği habere göre ordudan yapılan çağrıda 'tüm askeri birliklerin savaşa hazır olması' talimatı verildiği ifade edildi. Daily Mail'de yer alan habere göre tüm bu gelişmelere paralel olarak tatbikatlar ve yetkililerin yaptığı yerinde incelemeler arasında basına sunulan bir fotoğraf ise büyük gürültü kopardı.

  Tatbikattan gündeme oturan kareler

  DEVLET AJANSINDAN TATBİKAT FOTOĞRAFLARI PAYLAŞILDI

  Kuzey Kore’nin resmi haber ajansı KCNA’nın dünya basınına dağıttığı fotoğrafta Kuzey Kore askerleri güneşli bir havada dokuz gemiyle karaya çıkartma yaparken görülüyor.

  Gemilerin yarısının aynı şekilde su sıçrattığı dikkat çeken karenin, diğer fotoğraflara kıyasla çok daha 'güzel' görünmesi soru işaretlerine yol açtı. Birçok basın organında yer aldıktan sonra AFP haber ajansı “aşırı dijital değişiklik” gerekçesiyle fotoğrafı geri çekti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir