Kuzey Kore ABD'ye meydan okumaya devam ediyor

Kuzey Kore ABD'ye meydan okumaya devam ediyor

Bir yandan Kuzey Kore'nin ABD'yi vurduğunu gösteren animasyonlar internette yayılmaya devam ederken, Kuzey Kore Ordusu dün savaş hazırlığını son seviyeye çıkardığını ve stratejik füzelerini Hawaii ve Guam da dahil ABD'nin Asya-Pasifik'teki askeri üslerine çevirdiği açıkladı.

"BİRLİKLER SAVAŞA HAZIR OLSUN"

Kuzey Kore resmi ajansının geçtiği habere göre ordudan yapılan çağrıda 'tüm askeri birliklerin savaşa hazır olması' talimatı verildiği ifade edildi. Daily Mail'de yer alan habere göre tüm bu gelişmelere paralel olarak tatbikatlar ve yetkililerin yaptığı yerinde incelemeler arasında basına sunulan bir fotoğraf ise büyük gürültü kopardı.

Tatbikattan gündeme oturan kareler

DEVLET AJANSINDAN TATBİKAT FOTOĞRAFLARI PAYLAŞILDI

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA'nın dünya basınına dağıttığı fotoğrafta Kuzey Kore askerleri güneşli bir havada dokuz gemiyle karaya çıkartma yaparken görülüyor.

Gemilerin yarısının aynı şekilde su sıçrattığı dikkat çeken karenin, diğer fotoğraflara kıyasla çok daha 'güzel' görünmesi soru işaretlerine yol açtı. Birçok basın organında yer aldıktan sonra AFP haber ajansı “aşırı dijital değişiklik” gerekçesiyle fotoğrafı geri çekti.