Euro
10.098
-0.09%
Dolar
8.5257
0.07%
Altın
494.12
-0.01%
Borsa
1.432
1.27%
Bitcoin
342.711
2.50%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Libya'da cesetler kıyıya vurdu

  Libya'da Afrikalı göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu çok sayıda kişi yaşamını yitirirken, cesetler kıyıya vurdu.
  • 26.08.2014 - 09:27
  Libya'da cesetler kıyıya vurdu

  ceset

  Libya'da Afrikalı kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu ölenlerin sayısının 200'ü geçtiği bildirildi.

  ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Deniz Kuvvetleri Sözcüsü Eyyub Kasım, yaptığı açıklamada, batan teknedeki göçmenlerin cesedine ulaşılması için cumartesi gününden bu yana denizde arama çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

  LİBYA KIYILARINDAKİ CESETLERDEN GÖRÜNTÜLER

  TEKNEDE KAÇ KİŞİ OLDUĞU BİLİNMİYOR

  Teknede toplam kişi sayısına dair bir bilginin olmadığını ifade eden Kasım, Sahil Güvenlik ve Deniz Kuvvetlerinin imkanlarının kısıtlı olduğunu ve ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini söyledi.

  Libya da cesetler kıyıya vurdu #2

  "AFRİKA KÖKENLİ OLDUKLARINI BİLİYORUZ"

  Kasım, "Afrikalı kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 200'ü geçti. Karşılaştığımız bir diğer problem, bu ve benzeri olaylarda uyrukları bilinemediği için cesetleri kimsenin teslim almaması. Ten renklerinden sadece Afrika kökenli olduklarını biliyoruz" dedi.

  Libya da cesetler kıyıya vurdu #3

  AŞIRI YÜK NEDENİYLE BATTI

  Kasım, hükümete ve uluslararası kurumlara Afrikalı göçmenlerin Avrupa'ya kaçışta sıkça başvurduğu "yasa dışı göç" meselesiyle ilgilenmeleri çağrısında bulundu. Libya üzerinden Avrupa'ya geçmek isteyen Afrikalı kaçak göçmenleri taşıyan teknenin aşırı yük sebebiyle batmış olma ihtimali üzerinde duruluyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir