Euro
15.492
-0.28%
Dolar
13.6928
-0.19%
Altın
784.77
-0.22%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
716.135
0.44%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Macron, İngiltere'yi misillemeyle tehdit etti

  İngiltere ile yaşanan balıkçılara yönelik ruhsat sorununa değinen Macron, İngiliz hükümetine çözüm önerilerinde bulundu. Macron, eğer sorun halledilmezse, AB olarak misilleme yapılabileceğini söyledi.
  • İHA
  • 31.10.2021 - 23:53
  • Güncelleme : 01.11.2021 - 08:14
  Macron, İngiltere'yi misillemeyle tehdit etti

  Dünyanın önde gelen 20 büyük ekonomisinin liderleri ve uluslararası kuruluşların temsilcileri İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nde buluştu.

  Burada birtakım değerlendirmeler ve demeçlerde bulunan liderler, daha sonra kameraların karşısına geçti.

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, G20 Liderler Zirvesi'nin ardından İngiltere ile olan sorunlara değindi.

  Macron, "Gerginlik istemiyorum, 10 aydır çalışıyoruz. Bazı balıkçılara ruhsat verildi ve bunu memnuniyetle karşılıyorum ama daha birçok ruhsat hala anlaşılmayan nedenlerle verilmedi.

  İNGİLTERE'YE MİSİLLEME YAPILABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

  Bazı ruhsatlarda hala sabitlenmemiş metodolojiler var. Fransız hükümeti ve Avrupa Birliği, 'Bu yaklaşıma bağlı kalırsanız, misilleme önlemleri alınacaktır’ demeye başlamak için her türlü hakka sahiptir" ifadelerini kullandı.

  Macron, İngiltere yi misillemeyle tehdit etti #1

  MACRON, SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN YÖNTEM DE SUNDU

  Dileğinin misilleme yoluna gitmemek olduğunu ve anlaşmaya varılmasının olduğunu altını çizen Macron, İngiltere’ye bir yöntem önerisinde bulunduğunu açıkladı.

  Macron, "Başbakan Johnson ile anlaştığımız şey budur bir yöntem önerisinde bulunacağız ve kısa vadede anlaşmak için adımlar atacağız. Başbakanlık ekiplerine bu yöntemi hakkında belgeler verdik. Britanyalılar bariz bir adım atmazlarsa 2 Kasım'dan itibaren planlanan yaptırımlar uygulanacak. Şu an top İngiliz sahasında" dedi.

  Macron, İngiltere yi misillemeyle tehdit etti #2

  FRANSA, İNGİLTERE'Yİ YAPTIRIMLA TEHDİT ETMİŞTİ

  Fransa, Brexit sonrası İngiltere'yi Fransız balıkçılara çok az ruhsat verdiği için eleştirirken, İngiltere’nin geri adım atmaması halinde 2 Kasım’dan itibaren yaptırım uygulayacağını açıklamıştı.

  Yaptırımlar, arasında İngiliz balıkçı gemilerinin Fransız limanlarına yüklerini boşaltmasını yasaklama ve kamyonlar üzerindeki gümrük kontrollerinin artırılması yer alıyor.

  Macron, İngiltere yi misillemeyle tehdit etti #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir