Euro
10.3235
0.05%
Dolar
8.8101
-0.08%
Altın
496.43
0.05%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
380.662
-1.41%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Makedonya Yunanistan'dan gelen göçmenleri kabul etti

  Yunanistan'dan Makedonya'ya girmek isteyen göçmenler ile Makedonya polisi arasında yaşanan arbede sona erdi.
  • Ajanslar
  • 23.08.2015 - 11:05
  Makedonya Yunanistan'dan gelen göçmenleri kabul etti

  Yunanistan'dan Makedonya'ya girmek isteyen göçmenler ile Makedonya polisi arasında sabah saatlerinde yaşanan arbede, göçmenlerin ülkeye girişine izin verilmesiyle sona erdi. Yetkililer, bin 500'e yakın göçmenin Makedonya'ya girdiğini belirtti.

  Makedonya Yunanistan dan gelen göçmenleri kabul etti #1

  SES BOMBASI KULLANILMIŞTI

  Sabah saatlerinde sınırda yaşanan yoğunluk nedeniyle polis ile göçmenler arasında arbede yaşanmış, polis, göçmenleri kontrol altına almak amacıyla ses bombası kullanmıştı. Suriyeli Muja Hajjuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkesindeki savaşın devam ettiğini anımsatarak, daha iyi bir yaşam sürebilmek umuduyla yola çıktığını söyledi.

  Makedonya Yunanistan dan gelen göçmenleri kabul etti #2

  BİR AYDA 62 GÖÇMEN

  Bir ay kadar önce Türkiye'ye girdiğini ve ardından içinde 62 göçmenin bulunduğu bir tekne ile Yunanistan'a geçtiklerini anlatan Hajjuz, yol boyunca birçok zorlukla karşılaştıklarını, nihai hedefinin ise Almanya'ya ulaşmak olduğunu ifade etti.

  Makedonya Yunanistan dan gelen göçmenleri kabul etti #3

  SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE TREN İSTASYONUNA ULAŞTIRILACAKLAR

  Kızılhaç ile birlikte bölgedeki göçmenlere yardım eden UNHCR'in Üsküp temsilcisi Aleksandra Kraus, bölgedeki göçmenlere yiyecek ve su dağıttıklarını, ayrıca ihtiyacını olanlara battaniye verdiklerini söyledi. Sınırdan geçişlere izin verildiği takdirde her şeyin eskisi gibi normale döneceğini kaydeden Kraus, "Bu şekilde durum daha idare edilebilir olacak ve insanların sağlıklı bir şekilde tren istasyonuna ulaşabilmeleri sağlanacak" diye konuştu.

  Makedonya Yunanistan dan gelen göçmenleri kabul etti #4

  Makedonya Yunanistan dan gelen göçmenleri kabul etti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir