Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2326
-0.05%
Dolar
17.9257
0.08%
Altın
1.022
-0.05%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
418.201
0.53%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Merkel: Yunanistan'ın somut önerilerini bekliyoruz

  Almanya Başbakanı Merkel, Yunanistan'da seçimlerin ardından yaşanan gelişmelere ilişkin, "Yunanistan'ın somut önerilerini bekliyoruz" dedi.
  • AA
  • 04.02.2015 - 17:19
  Merkel: Yunanistan'ın somut önerilerini bekliyoruz

  Merkel: Yunanistan ın somut önerilerini bekliyoruz #1

  Almanya Başbakanı Angela başkent Berlin'de Malta Başbakanı Joseph Muscat ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Yunanistan'daki seçimlerden sonraki gelişmelere değinen Merkel, Yunanistan’da hükümetin henüz yeni göreve başladığını anımsattı.

  SOMUT ÖNERİLERİNİ BEKLİYORUZ

  Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble'nin Yunan mevkidaşıyla görüşeceğini belirten Merkel, “Biz şimdilik Yunanistan’ın somut önerilerini bekliyoruz” dedi.

  AVRO BÖLGESİ

  Önerilerden sonra bu konuda görüşmeler yapabileceklerine işaret eden Merkel, Almanya siyasetinin Yunanistan’ın Avro Bölgesi’nin bir parçası olarak kalması yönünde olduğunu ve bu şekilde kalacağını kaydetti. Avro Bölgesi’nin bölünüp bölünemeyeceğiyle ilişkin bir soruya karşılık Merkel, Avro Bölgesi’ne üye olan ülkelerin Yunanistan’a ilişkin tutumunun farklı olmadığını düşündüğünü belirterek İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile telefon görüşmesi yaptığını, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile de temasa geçtiğini ifade etti.

  AB ZİRVESİNDE ÇİPRAS İLE GÖRÜŞECEK

  Yunanistan halkının seçimine saygı duyduğunu söyleyen Merkel, gelecek hafta AB zirvesinde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşeceğini bildirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir