Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.498
-2.46%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C
  Mescid-i Aksa'da Kral Abdullah'ı öven imama darp girişimi

  Mescid-i Aksa'da Kral Abdullah'ı öven imama darp girişimi

  Mescid-i Aksa'daki cuma namazı hutbesinde, ölen Suud Kralı Abdullah'ı överek gıyabi cenaze namazı kıldırmaya kalkan imam, darp girişimine maruz kaldı.
  • 23.01.2015 - 15:34

  vergi.jpg

  Mescid-i Aksa'da kılınan cuma namazı hutbesini sakin bir şekilde dinleyen cemaat, hutbenin sonunda, imamın vefat eden Suud Kralı Abdullah'ı överek, gıyabi cenaze namazı kılınacağını açıklamasının ardından, bir anda ayaklanarak İmam aleyhinde slogan atmaya başladı.

  İMAMI DARPTAN POLİS KURTARDI

  İmamı "fasık" olmakla suçlayan cemaat, daha sonra imamın "cenaze namazı" çağrısına uymayarak, üzerine yürüdü. Cami içerisindeki Filistinli güvenlik görevlileri tarafından etrafı çevrilen imam, "darp" girişiminden zor kurtuldu ve Kıble Mescidi'nin iç sol kısmındaki bir odaya götürüldü.

  FİLİSTİN MESELESİNE MESAFELİYDİ

  Kral Abdullah Filistin meselesine mesafeli duruşu ve İsrail’in Gazze saldırılarına karşı sessiz kalışıyla biliniyordu. 90 yaşındaki Kral Abdullah dün gece hayatını kaybetti, yerine Prens Selman bin Abdulaziz tahta geçti.

  Mescid-i Aksa da Kral Abdullah ı öven imama darp girişimi #2

  Mescid-i Aksa da Kral Abdullah ı öven imama darp girişimi #3

  BATILI GÜÇLERE KARŞI EYLEM

  Öte yandan, cuma namazının ardından bir grup, Aksa avlusunda pankart açarak slogan atmaya başladı. Grubun çevresine toplanan binlerce kişi, "Charlie Hebdo" ve "batılı güçler" aleyhinde slogan attı. Hazreti Muhammed'e salavat getiren grup daha sonra bir bildiri okuyarak olaysız dağıldı.

  Mescid-i Aksa da Kral Abdullah ı öven imama darp girişimi #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir