Euro
10.1536
0.39%
Dolar
8.6576
0.07%
Altın
490.91
-0.21%
Borsa
1.407
0%
Bitcoin
381.827
4.59%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Mısırlı liderden Erdoğan'lı seçim şarkısı

  Müslüman Kardeşler örgütünün desteklediği Hayrat Şatır, seçim propagandasında Erdoğan'ı kullanıyor.
  • 11.04.2012 - 14:48
  Mısırlı liderden Erdoğan'lı seçim şarkısı

  Mısırlı liderden Erdoğan lı seçim şarkısı #1

  Mısır'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önde gelen adaylarından Müslüman Kardeşler örgütünün desteklediği Hayrat Şatır, ülkenin yeni Erdoğan'ı olarak gösterildi. Şatır için, içinde Başbakan Erdoğan'ın da adının geçtiği şarkı yapıldı.

  GELECEĞİN ERDOĞAN'I

  Mısır'da mayıs sonunda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adaylar çalışmalarına hız verirken, Müslüman Kardeşler'in adayı Hayrat Şatır'ın seçim propagandasında kullanacağı şarkılardan biri dikkati çekti.

  Mısırlı şarkıcılar Ahmet Salah ve İslam Halit tarafından bestelenen şarkıda Şatır, Mısır'da geleceğin Erdoğan'ı olarak gösteriliyor.

  MISIR'IN YENİ ERDOĞAN'I

  Sözleri, "İşte o mutlu haber, yarın dünya bayram olacak, ey ülkem huzurlu ol sana geliyorum, Mısır'ın yeni Erdoğan'ı, hayatımızı cennet kılmak için geliyor, gözlerimizdeki yaşları silecek, uzaklarda olan ümitlerimizi geri getirecek, ey ülkem huzurlu ol. Mısır'ın yeni Erdoğan'ı Şatır" şeklinde olan şarkıyı Sultan Kasım adlı şarkıcı seslendiriyor.

  Mısır basını, Şatır'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a benzetilmesinin ardında AK Parti hükümetininTürkiye'de gerçekleştirdiği ekonomik kalkınma ve dış ilişkilerdeki başarının yattığını belirtti. Bu şarkıyla Mısırlı seçmenlerin ilgisinin çekilmesinin hedeflendiği belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir