Mısırlı sahte şeyhler 8 yaşındaki çocuğu öldürdü
ensonhaber.com

Yukarı Mısır’da, Asyıt şehrinde 4 gündür kayıp olan çocuğu Muhammed’i arayan Abu El Vefa, bir tarım arazisinde çocuğunun cesediyle karşılaştı.

Yapılan incelemelerde, Muhammed’in ellerinin bileklerinden kesilmesiyle kan kaybından öldüğü saptandı.

3 kişi gözaltına alındı

Olayı araştıran savcılar, cinayetin yasa dışı tarihi eser kazıcılığı ile ilgili olduğunu öne sürdü.

Polisin araştırdığı kapsamında, Muhammed’in akrabası olan üç erkek kardeş gözaltına alındı.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, “Şüphelilerden ikisi, yasa dışı bir kazıda antik hazinelerine ulaşmak isteyen bir maden arayıcısına çocuğun ellerini satmak için cinayeti işlediklerini itiraf ettiler.” ifadeleri yer aldı.

Parçalayıp tarlaya attılar

Hazine bulduğunu söyleyen maden kazıcısına katılan iki şüpheli, çağırdıkları şeyhin isteği üzerine, küçük bir çocuğun kanını akıtmak zorunda kaldıklarını iddia etti.

Şüpheliler Muhammed’i, babasının evinin önünde oynarken ağzını tıkayarak kaçırdı. Ritüeli tamamlayan iki şüpheli, daha sonra çocuğun cesedini parçalayarak tarlaya attı.

Şeyh ritüeli sonrası çok zengin olacaklarını düşündükleri için cinayeti işlediklerini itiraf eden kişiler, pişman olduklarını ifadelerine ekledi.

“Her gün işten dönmemi beklerdi”

Oğluyla olan anılarını unutmadığını söyleyen baba Abu El Vafa, "Oğlum Muhammed'le tüm anılarımı hatırlıyorum. Ne zaman yalnız kalsam ağlıyorum ve bu duruma dayanamıyorum. Her gün işten dönmemi beklerdi." diye konuştu.

Muhammed’in kaybolduğunda başına kötü bir şey gelme ihtimalini düşünmediğini ifade eden baba, köydeki herkesin onu tanıdığını söyledi.

Ülke ayağa kalktı

8 yaşındaki Muhammed’in cinayet haberi, sosyal medyada büyük tepki gördü.

Benzer haberlerin çokça yaşandığı Mısır’da halk, caydırıcı olması için suçluların ağır şekilde cezalandırılması çağrısında bulundu.

Sahte şeyhlerin kurban seansları

Mısır’da antik hazine bulmak isteyen kişiler, ‘bir hayat feda etmeli’ inanışı nedeniyle birçok cinayet işleniyor.

Şeyh olduğunu iddia eden kişiler, antik mezar koruyucularını çağırdıklarını öne sürerek, hazineyi alabilmek için yüklü miktarda kan ve para talep ediyor.

Çocuk kanı istiyorlar

Vahşetin boyutlarını artıran detaylarda ise bazı ‘şeyhler’, hazine çıkarma ritüelinde insan kanı, hatta ‘çocuk kanının’ gerektiğini iddia ediyor.

8 yaşındaki Muhammed’in ölümüyle ayağa kalkan Mısırlılar, sahte şeyhlerin kanlı ritüellerinin engellenmesi için bir adım bekliyor.