Euro
15.2371
-0.52%
Dolar
13.3977
-0.97%
Altın
793.6120
0.53%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
568.002
-0.49%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Muhaliflerden yeni bir hamle

  Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'te rejim kuvvetleri ile silahlı muhalifler arasındaki sokak çatışmaları devam ediyor
  • 22.08.2012 - 11:22
  Muhaliflerden yeni bir hamle

  Muhaliflerden yeni bir hamle #1

  Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'te rejim kuvvetleri ile silahlı muhalifler arasındaki sokak çatışmaları devam ediyor. Muhaliflerin özellikle, çatışmaların kilit noktası olarak görülen havalimanının kontrolünü ele geçirmeye çalıştığı belirtiliyor.

  HALEP'İN YÜZDE 60'DAN FAZLASI KONTROLÜMÜZ ALTINDA

  Özgür Suriye Ordusu'ndan (ÖSO) Albay Abdülcabbar el-Ukaydi, Halep'in yaklaşık üçte ikisinin muhaliflerin kontrolünde olduğunu söyledi ancak bu açıklama Şam yönetimi tarafından yalanlandı. El-Ukaydi, "Şu an Halep'in yüzde 60'sından fazlası kontrolümüz altında. Her geçen gün yeni bölgelerin kontrolünü ele geçiriyoruz" diye konuştu.

  BÜYÜK BİR ZAFER KAZANACAKLAR

  Albay El-Ukaydi, Seyf El-Devle, Bustan El-Kasr, Meşhed, Ensari, Ferdos, Şar, Hanano, Sakhur, Bustan El-Basha, Şeyh Said Fardoss ve Kalasse dahil 30'dan fazla bölgenin kendi kontrolü altında bulunduğunu söyledi. El-Ukaydi ayrıca Selahaddin bölgesinin tümü ile Tilal'in de kendi ellerinde bulunduğunu kaydetti. El-Ukaydi, Halep halkının ÖSO'ya su ve gıda tedarik ederek yardımda bulunduğunu belirtti. Şam yönetimi kaynakları ise, iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Teröristler ilerleme sağlayamıyor. Yavaş da olsa ilerleme sağlayan ordu birlikleri" dedi. Bu arada Halep Havalimanı 'nın ele geçirilmesi durumunda, bunun muhalifler adına büyük bir zafer olacağı ifade ediliyor.


  Görüş Bildir