Nasrallah: İsrail'i nükleer bomba atılmış gibi vururuz
Ajanslar

nasrallah

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Hizbullah’ın “Şehit Liderler Günü” programında, canlı bağlantı ile dev ekrandan taraftarlarına seslendi.

Konuşmasında, Suriye’deki savaşta rejim saflarındaki rolü ve bölgesel gelişmelere değinen Nsrallah, ağırlıklı olarak ise İsrail’e yönelik açıklamalarda bulundu.

"İSRAİL, Şİİ-SÜNNİ ÇATIŞMASINI KÖRÜKLÜYOR"

İsrail’in bölgede yaşananları “Sünni-Şii çatışması olarak yansıtmaya çalıştığını” belirten Nasrallah, “İsrail’in edebiyatı ile özellikle Körfez ve Suudi Arabistan olmak üzere Arap basınının edebiyatı birbirine benziyor. İsrail, Suriye’de yaşananları Sünni-Şii çekişmesi olarak yansıtmaya çalışırken kendisini de Sünni dünyasının dostu olarak yansıtmaya çalışıyor” diye konuştu.

Nasrallah, İsrail’in kendisini daha önce “Hristiyan, Dürzi ve hatta Şii dünyasının yanında yansıttığını ancak Sünni dünyasının hamisi ve dostu olduğunu ilk kez öne çıkardığını” savundu.

"ONBİNLERCE YERLEŞİMCİYİ ÖLDÜREBİLİRİZ"

İsrail ile savaş ihtimalinden bahseden Nasrallah, ellerinde İsrail’deki birçok noktayı hedef alabilecek kapasitede füze olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Sizin Beyrut’u, güney mahallelerini yerle bir etmeniz günler alır. Ancak biz birkaç füze ile sizin Hayfa’daki gaz tankerlerinizi vurur ve on binlerce yerleşimciyi öldürebiliriz. Yapacağımız saldırılar, nükleer saldırıya eşdeğer olur.”