Petrol
111.39
-0.11%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.724
3.22%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Netanyahu'dan Taksim saldırısı hakkında açıklama

  İsrail Başbakanı Netanyahu, Taksim saldırısıyla ilgili açıklamasında, "İstanbul’dan Kudüs’e, terörizmin mazereti yoktur" dedi.
  • 20.03.2016 - 14:24
  Netanyahu'dan Taksim saldırısı hakkında açıklama

  Netanyahu dan Taksim saldırısı hakkında açıklama #1

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısında Taksim’deki intihar saldırısı hakkında açıklamalarda bulundu. Üçü İsrail vatandaşı olmak üzere dört kişinin hayatını kaybettiği saldırı hakkında konuşan Netanyahu, "İstanbul’dan Kudüs’e, terörizmin mazereti yoktur" dedi.

  "TERÖR ÖLÜM SAÇIYOR"

  Jerusalem Post’un haberine göre, terörizmin “dünya çapında ölüm ve yıkım saçtığını” söyleyen Netanyahu, İsrail’in terörle mücadelede “önde olduğunu” belirtti.

  Terörle mücadelenin askeri çabaların yanı sıra “ahlaki bir çaba” da olduğunu ifade eden Netanyahu, "Terörle ahlaki mücadelede kilit nokta, terörizmin – masum insanları öldürmenin – hiçbir yerde bir mazereti olamaz. İstanbul’da, Fildişi Sahili’nde veya Kudüs’te olamaz. Terörizmi kınamayanlar destekliyor” dedi.

  3 ÖLÜ VE 5 YARALI İSRAİL'E GÖNDERİLDİ

  Bu arada, İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında yaralanarak çeşitli hastanelerde tedavi gören İsrail vatandaşı 5 kişi ile patlamada hayatını kaybeden 3 İsrail vatandaşının cenazesi, Atatürk Havalimanı'ndaki törenin ardından askeri kargo uçağıyla ülkelerine gönderildi.

  Netanyahu dan Taksim saldırısı hakkında açıklama #2

  Terör saldırısında yaşamını yitiren 3 İsrail vatandaşının cenazesi sabah saatlerinde Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumundan cenaze aracıyla alınarak, Atatürk Havalimanı'nda bekleyen askeri kargo uçağının yanına getirildi. İsrail bayrağına sarılı tabuttaki cenazeler, buradaki apron aracına taşındı.

  Netanyahu dan Taksim saldırısı hakkında açıklama #3

  Çeşitli hastanelerde tedavisi yapılan 5 İsrail vatandaşı da ambulanslarla buraya getirildi. Yaralılar, ambulanstan indirilerek, tek tek İsrail'e ait askeri kargo uçağına taşındı. Daha sonra cenazeler de uçağa alındı. Cenazelerin yan yana konulması sırasında uçakta bulunan, sedyede yatan yaralı bir kadının sinir krizi geçirerek, ağladığı görüldü.

  Netanyahu dan Taksim saldırısı hakkında açıklama #4

  Netanyahu dan Taksim saldırısı hakkında açıklama #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir