Petrol
92.49
0.16%
Euro
18.2865
0.23%
Dolar
17.9642
0.28%
Altın
1.024
0.22%
Borsa
2945
1.09%
Bitcoin
430.703
-1.11%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere dönün çağrısı

  Danimarka'da 2 kişinin hayatını kaybettiği sinagog saldırısına değinen İsrail Başbakanı Netanyahu, Yahudilere yaptığı "dönün" çağrısını yineledi.
  • AA
  • 15.02.2015 - 21:37
  Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere dönün çağrısı

  Netanyahu dan Avrupalı Yahudilere dönün çağrısı #1

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bakanlar kurulu toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir sinagoga düzenlenen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  "AVRUPA'YI BİR KEZ DAHA VURDU"

  Saldırıya ilişkin "Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler" diyen Netanyahu, "Radikal İslami terörizmin Avrupa'yı bir kez daha vurduğu" yorumunda bulunarak, Danimarka toplumu ve Danimarka'daki Yahudi cemaatine başsağlığı dileklerini iletti.

  İSRAİL BÜTÜN YAHUDİLERİN ANA VATANIDIR

  "Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler. Anti-semitik saldırıları da içeren bu terör dalgasının devam etmesi bekleniyor" diye konuşan Netanyahu, şu ifadelere yer verdi;

  "Yahudilerin bulundukları her ülkede korunmaları en doğal haklarıdır ancak Yahudilere diyoruz ki, 'İsrail sizin eviniz'. Avrupa'dan büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz. Tüm Avrupalı olan olmayan Yahudilere sesleniyorum, 'İsrail bütün Yahudilerin ana vatanıdır'."

  İSRAİL SİZİ BEKLİYOR

  Netanyahu, bugün bakanlar kuruluna Fransa'dan, Belçika'dan ve Ukrayna'dan göç edecek Yahudiler'in abzorbe edilmesi için 180 milyon Şekellik planı sunacaklarına dikkati çekerek, "İsrail kollarını açmış sizi bekliyor" dedi.

  SALDIRILARDA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

  Kopenhag'da dün karikatürist Lars Vilks'in organize ettiği toplantının yapıldığı yerde ve gece yerel saatle 01.00 sıralarında bir sinagoga düzenlenen iki ayrı saldırıda toplam iki kişi hayatını kaybetti, beş polis yaralandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir