Euro
10.0543
0.82%
Dolar
8.5321
1.25%
Altın
480.8
-1.08%
Borsa
1.417
-0.49%
Bitcoin
404.389
0.16%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  New York’ta taksicilere flört yasağı geliyor

  New York'ta, taksi şoförlerinin müşterilerle flört etmesini engellemek için yeni bir yasa yürürlüğe girebilir.
  • Ajanslar
  • 05.04.2016 - 11:54
  New York’ta taksicilere flört yasağı geliyor

  ABD’nin New York kentinde taksicilerin müşterilerinin görünüşü ile ilgili yorum yapmasını ya da onlarla flört etmesini suç haline getirecek bir yasanın yürürlüğe sokulması gündeme geldi.

  New York’ta taksicilere flört yasağı geliyor #1

  DÜZENLEMELER GÜÇLENDİRİLMELİ

  'Temizlik Paketi' adı verilen yasa tasarısını gündeme getiren Taksi ve Limuzin Komisyonu (TLC), bu tasarı ile taksi şoförlerinin müşterileri ile olan etkileşimleriyle ilgili düzenlemeleri güçlendirmek istediklerini söyledi.

  EHLİYETLERİNE EL KONULABİLECEK VE CEZA ALACAKLAR

  Tasarının kabul edilmesi durumunda taksi ve kiralık araç şoförlerinin müşterileri ile flört ettikleri, onlara dokundukları ya da onlarla herhangi başka bir cinsel temas kurdukları halde ehliyetlerine el konularak cezalandırılabileceği belirtildi.

  GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA CEZASI

  ‘Temizlik Paketi’ yasaları kapsamında taksi şoförleri müşterilerinin görünüşleri ile ilgili yorum yaptıkları ya da randevulaşma kavramını gündeme getirdikleri durumlarda da görevden uzaklaştırma cezası alabilecekler.

  HİÇBİR MÜŞTERİ BU MUAMELEYE MAHSUR KALMAMALI

  TLC sözcüsü Allan Fromberg konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “Kimilerinin basit flörtleşme diye tanımladığı davranışlar bile kabul edilebilir değil ve hiçbir müşteri bu muameleye maruz kalmamalı” dedi. Müşteri şikâyetleri üzerine böyle bir düzenlemeye gidilmesi tartışılmaya başlandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir