Euro
10.3181
0.07%
Dolar
8.6399
0%
Altın
494.26
0.01%
Borsa
1.402
-0.53%
Bitcoin
287.485
2.15%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Obama: ABD'li rehine Mueller'in öldüğünü öğrendim

  IŞİD'in elindeki ABD'li kadın rehine Kayla Mueller'in öldürüldüğü, ABD Başkanı Barack Obama'nın yaptığı açıklamayla kesinleşti.
  • 10.02.2015 - 17:28
  Obama: ABD'li rehine Mueller'in öldüğünü öğrendim

  obama

  IŞİD'in elindeki ABD'li kadın rehine Kayla Mueller'in öldürüldüğü kesinleşti. Mueller'in ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırısında öldürüldüğü ortaya çıktı.

  IŞİD, geçtiğimiz günlerde Mueller'in Ürdün savaş uçaklarının bombardımanı sonrası öldürüldüğünü iddia etmiş, ancak ABD kaynaklarından bir açıklama gelmemişti.

  OBAMA: ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİM

  Reuters'ın haberine göre, ABD Başkanı Barack Obama Amerikalı rehine Mueller'in öldürüldüğünü söyledi. Mueller'in ailesi, kızlarının öldüğü haberleri üzerine sessizliklerini bozmaya karar verdiklerini açıklayarak "Bu haberler bizi çok endişelendiriyor. Ancak yine de Kayla'nın yaşadığından umutluyuz" şeklinde konuşmuşlardı.

  Aile, örgüte gizli bir mesaj gönderdiğini ve gizli bir cevap beklediklerini söyledi, "Siz bize Kayla'yı misafiriniz olarak gördüğünüzü söylemiştiniz, misafiriniz olan birinin iyi ve güvende olması da sizlerin sorumluluğunda" ifadelerini kullandı.

  Obama: ABD li rehine Mueller in öldüğünü öğrendim #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir